tamas kajdoci 2

DIZANJE TEGOVA

Kajdoči osvojio dve bronze na EP do 20 godina

Reprezentativac Srbije u dizanju tegova Tamaš Kajdoči postigao je izvanredan uspeh osvojivši danas dve bronzane medalje u kategoriji preko 105 kilograma na prvenstvu Evrope za takmičare do 20 godina starosti.
Talentovani Subotičanin je na šampionatu u kiparskom gradu Limasolu zauzeo treće mesto u izbačaju i bijatlonu i ostvario jedan od najvećih uspeha u istoriji dizanja tegova na našim prostorima.
Iako ubedljivo najmlađi, 17. godišnji Kajdoči je uspeo da dobiju „igru nerava“ sa dve godine starijim Ukrajincem Prošinskim, koji je posle trzaja bio na trećoj poziciji.
Poslednji pokušaj u izbačaju, na težini novog državnog rekorda (191 kilogram), doneo je Kajdočiju još dve velike medalje u godini, u kojoj je osvojio i srebro na Svetskim olimpijskim igrama mladih i bronzu na prvenstvu Evrope do 17 godina.
Njegov rezultat u bijatlonu (347 kilograma) novi je rekord Srbije za takmičare do 17 godina.
Rezultati, preko 105 kg:
1. Savčuk (Rusija, 1994) 415 kg (185 + 230)
2. Ivanov (Rusija, 1994) 375 kg (170 + 205)
3. Kajdoči (Srbija, 1997) 347 kg (156 + 191)
U A finalu učestvovalo je devet takmicara.

Povezana vest:  NHL LIGA, Šampion NHL-a sledećih desetak utakmica bez najboljeg igrača