ice_hockeySP U HOKEJU

Češka prvak sveta!

Češka hokejaška reprezentacija postala je prvak sveta pobedom u finalu protiv favoriziranog nacionalnog tima Rusije sa 2:1.

Rusi su, kao branioci titule a od početka planetarnog skupa Rusi su važili za favorite na takmičenju koje je održano u Nemačkoj. Nakon što su u polufinalu jedva izbacili domaćina, još su se teže nosili sa Česima koji su u prethodnoj fazi svladali Šveđane.

Povezana vest:  ALPSKO SKIJANJE, Kostelić i Holmner pobednici paralelnog slaloma u Minhenu

Češka je povela u prvoj minuti golom Klepisa, a i drugu trećinu dobili su sa 1:0. Strelac drugog gola bio je Rolinek. U poslednjoj trećini Rusi su bili agresivni, želeli su da se vrate u utakmicu, ali nisu mogli ništa. U poslednjoj minuti Rusi su uspeli smanjiti preko Datsyuka, ali Češka se uspešno obranila i stigla do šeste titule svetskih prvaka. Poslednje dve godine titulu su u vlasništvu imali upravo Rusi.

Povezana vest:  RAGBI 13, Partizan osvojio međunarodni Memorijal Željko Sarić