sah

Teodora Injac deveta na SP kadetkinja

Srpska šahistkinja Teodora Injac osvojila je deveto mesto na Svetskom prvenstvu kadetkinja (U-16), koje je danas završeno u Halkidikiju, u Grčkoj. Ženski FIDE majstor Injac je osvojila 7,5 poena iz 11 partija igranih po Švajcarskom sistemu.
Srpska juniorka (U-18) Adela Velikić bila je 19. u svojoj uzrasnoj kategoriji sa 6,5 poena iz 11 partija, dok je 19. mesto osvojila i ženski FIDE majstor Marina Gajčin u konkurenciji do 14 godina. Kod dečaka, na 18. mesto plasirao se pionir Stefan Tadić (U-10) sa 7,5 osvojenih poena. Iz Srbije je učestvovalo 23 talentovanih dečaka i devojčica.
Najveći uspeh od takmičara sa prostora bivše Jugoslavije ostvarila je najbolja crnogorska šahiostkinja, ženski intermajstor Tijana Blagojević, koja je među juniorkama (U-18) osvojila treće mesto i bronzanu medalju sa 8,5 poena, pa je na taj način ponovila identičan rezultat sa nedavnog Evropskog prvenstva u istoj konkurenciji.

Povezana vest:  WADA upozorila na otrovnu supstancu koja je u prodaji