ice hockey

HOKEJ NA LEDU
Vitez slavio u Novom Sadu za prve bodove u sezoni

Hokejaši Viteza savladali su u Novom Sadu ekipu Vojvodine rezultatom 3:0 (0:0, 3:0, 0:0) u meču Prvenstva Srbije igranom u ledenoj dvorani „SPENS“.
Beogradski tim je u vrlo tvrdoj i izjednačenoj utakmici (odnos šuteva 27:23 za Vitez) u kojoj je bio formalni domaćin, do prvog trijumfa u sezoni stigao golovima u drugom periodu igre u kojem su postignuta sva tri pogotka.
„Vitezovi“ su do prvih bodova stigli golovima Bogdana Jankovića u 29, Dragana Đokića u „pauer pleju“ u 36. minutu i Vuka Trajkovića minut i po kasnije u „šort hendu“.
Vitez se ovom pobedom izjednačio na tabeli sa četvrtoplasiranim NS Starsom, dok je Vojvodina ostala na začelju, bez bodova.
U petak se Crvena zvezda ubedljivom pobedom nad Vitezom od 10:1 (1:0, 4:0, 5:1) izjednačila na prvoj poziciji na tabeli sa Tisom Volan (uz jedan više odigran meč u odnosu na mađarski tim).