Feliks Nojrojter
ALPSKO SKIJANJE
Nojrojter pobedio u slalomu u Japanu

Nemački skijaš Feliks Nojrojter pobedio je danas u slalomu, trci koja je u sklopu Svetskog kupa vožena u japanskoj Juzavi.
Nojrojter, koji je posle prve vožnje bio peti, trku je završio za 59,56 sekundi i ostvario prvu ovosezonsku pobedu u Svetskom kupu u slalomu.
-Ovo je bila teška trka. Kiša je počela da pada pre početka druge vožnje. Momci su obavili dobar posao, iako nisu imali sreće sa vremenskim prilikama, pošto je porasla temepratura – rekao je Nojrojter.
Njegov otac Kristijan je pre 41 godinu bio na podijumu upravo u Juzavi.
-Naravno, veoma, veoma dobro se osećam zbog toga -rekao je Nojrojter.
Drugo mesto u današnjoj trci zauzeo je Šveđanin Andre Mirer sa zaostatkom od 0,05 sekundi, a treći kroz cilj prošao je Austrijanac Marko Švarc sa 0,24 sekunde zaostatka za pobednikom.
Nojrojter sada zauzima treće mesto u generalnom plasmanu slaloma sa 323 boda, iza prvoplasiranog Norvežanina Henrika Kristofersena koji ima 716 bodova. On je današnju trku završio na sedmom mestu.
Drugi je vodeći u generalnom plasmanu Svetskog kupa Austrijanac Marsel Hiršer sa 500 bodova. Hiršer je danas diskvalifikovan pošto je opkoračio zastavicu.