jason_lamychappuisNORDIJSKA KOMBINACIJA

Šapuiza na korak od ponovnog osvajanja Globusa

Predposlednje takmičenje Svetskog kupa u nordijskoj kombinaciji skoro je otklonilo dilemu o osvajači Kristalnog globusa posle pobede Džejsona Lamija Šapuiza.

Francuz je pobedom u na domaćem terenu u Šanuveu na najboljem putu da odbrani prošlogodišnji uspeh. Šapuiz je osvojenim prvim mesto u ski skokovima i 26. pozicijom u nordijskom trčanju na 10 kilometara trijumfovao za 22:00,3 minuta i samo čudo ga može sprečiti da na poslednjem takmičenju u finskom Lahtiju ne potvrdi osvajanje Globusa.

Povezana vest:  BADMINTON, Određen tim za Tursku za Balkansko prvenstvo za igrače do 17 godina

Drugo mesto sa 7 sekundi zaostatka osvojio je Feliks Gotvald iako je slavio u trčanju, ali je Austrijanca pobede koštalo 19. mesto posle ski skokova, dok je Norvežanin Miko Kokslien zauzeo treće mesto.

Rezultati: 1. Šapuiz (Francuska) 22:00,3 minuta, 2. Gotvald (Nemačka) + 7,2, 3. Kokslien (Norveška) + 7,4, 4. Krejner (Austrija) + 8,4, 5. Edelman (Nemačka) + 11,9…

Povezana vest:  NORDIJSKO TRČANJE, Trijumf Nortug Juniora za kraj sezone

Svetski kup: 1. Šapuiz (Francuska) 789 bodova, 2. Kokslien (Norveška) 609, 3. Gotvald (Austrija) 556, 4. Šteher (Austrija) 466, 5. Frencel (Nemačka) 394…