Lazar Kovačević je bio najbolje plasirani srpski strelac prvog dana Svetskog kupa u Kairu.

Prvi Svetski kup u sezoni počeo je kvalifikacionim takmičenjem muškaraca vazdušnom puškom.

Lazar Kovačević je zauzeo 13. poziciju u konkurenciji 103 strelca. Mladi Jagodinac je pogodio 628,2 kruga. Od osmog mesta i polufinala delila su ga 1,4 kruga.

Milenko Sebić je zauzeo 16.poziciju sa 627,9 krugova,  a Milutin Stefanović je bio 21. pogodivši 627,6.

Povezana vest:  Predstavnici Svetske antidoping agencije u Moskvi

Najprecizniji u kvalifikacijama bio je trostruki prvak Evrope Vladimir Maslenjikov, koji je „ubio“ 632,7 krugova.

Borbe za medalje na programu su u ponedeljak.

Sutrašnji takmičarski dan biće vrlo bogat. Na vatrenu liniju izlazi četvoro srpskih strelaca. Andrea Arsović, Teodora Vukojević i Sanja Vukašinović će se takmičiti vazdušnom puškom. Damir Mikec će učestvovati u kvalifikacijama vazdušnim pištoljem. Obe discipline će biće vrlo masovne. Za učešće u nadmetanju dama vazdušnom puškom prijavljene su 122 takmičarke. Na startnoj listi kvalifikacija vazdušnim pištoljem za muškarce je 98 imena.

Povezana vest:  Hokejaški klub Beograd u akciji za borbu protiv raka dojke

Vazdušna puška, muškarci, kvalifikacije: 1. Vladimir Maslenjikov (Rusija)  632,7, 2. Danilo Solazo (Italija) 632,1, 3. Patrik Jani (Slovačka) 631,0… 13. Lazar Kovačević 628,2… 16. Milenko Sebić 627,9…21. Milutin Stefanović 627,6…