vip-skijanje1

SKIJANJE SP

Slovenki Maze svetska titula u veleslalomu

Slovenačka skijašica Tina Maze osvojila je danas zlatnu medalju u veleslalomu na prvenstvu sveta u alpskom skijanju koje se od 7. do 20. febrara održava u Garmišpartenkirhenu.

Prvu svetsku titulu u karijeri Maze je „zaradila“ rezultatom 2:20,54 minuta, srebro je uz zaostatak od devet stotinki pripalo Italijanki Federiki Brinjone, a bronza Francuskinji Tesi Vorli koja je za pobednicom zakasnila 48 stotinki.

Povezana vest:  SKI SKOKOVI, Otkazan ekipni deo takmičenja u skijaškim skokovima u Kusamu

Aktuelna olimpijska šampinka u veleslalomu Nemica Viktorija Rebenzburg završila je trku na petom mestu, dok je njena zemljakinja Marija Riš ostala bez plasmana pošto je u drugoj vožnji promašila kapiju.

Jedina predstavnica Srbije na takmičenju u Garmišpartenkirhenu Nevena Ignjatović zauzela je 50. mesto u vremenu 2:32,94 minuta.

Na prvenstvu sveta sutra će se u veleslalomu takmičiti skijaši.

Povezana vest:  Besplatno klizanje na „Olimpu” i posle raspusta