ilja_kolavljcuk

NHL

Nju Džersi nastavlja se pobedama

Hokejaši Nju Džersi Devilsa savladali su Nju Jork Rendžerse na domaćem ledu 1:0 i tako upisali šestu pobedu u nizu.

Odlučujući gol vredan dva boda doneo je svojim golom Ilja Kovaljčuk u drugoj trećini, a bila mu je to četvrta uzastopna utakmica da je tresao suparničke mreže. Devilsi su se u poslednjih mesec dana od najvećeg razočaranja lige pretvorili u legitimnog kandidata za doigravanje, makar i dalje za osmoplasiranom Karolinom 24 utakmice pre kraja regularnog dela sezone zaostaju velikih 12 bodova. Ali, kako sada igraju, stizanje takve prednosti i ne čini se nemoguće. Kao ilustracija poslužiće primer da su za sedmoplasiranom ekipom Istoka, NY Rendžersima, 8. januara zaostajali 31 bod, a sada su samo na 14 bodova minusa.

Detroit Red Vingsi savladali su u gostima Florida Panterse 4:3 i tako s četvrtom pobedom u nizu izjednačili najduži pobednički niz sezone. Tod Bertuzi dao je dva gola, uključujući i pobednički sedam minuta i 32 sekunde pre poslednjeg zvuka sirene, dok su se u strelce upisali i Pavel Dakjuk i Den Kliri. Treba spomenuti i dve asistencije Šveđanina Henrika Ceterberga koji je u poslednjih pet utakmica tako podelio pet dodavanja za gol.

Filadelfija Flajersi, najbolja ekipa Istočne konferencije, poraženi su na gostovanju kod Karolina Hjurikana u Raleighu 3:2. Uoči početka susreta pod krov RBC Centera podignut je dres penzionisanog kapetana Roda Brind’Amour’sa, a u samoj utakmici odlučujući gol vredan dva boda dao Erik Kole nešto više od tri minute pre kraja.

Povezana vest:  Nastavlja se takmičarska sezone u ragbiju 13, za vikend četvrtfinale Kupa Srbije

7. NY Rangers 66, 60

Povezana vest:  RAGBI 13, Srbija u Ukrajini juri titulu u Evropskom šampionatu B

9. Calgary 68, 60

10. Minnesota 67, 58