maria_riesch_1

ALPSKO SKIJANJE

Marija Riš najbrža u supekombinaciji u Areu

Nemačka skijašica Marija Riš pobednica je superkombinacije, koja je danas u okviru Svetskog kupa vožena u švedskom zimskom centru Areu.

Riš je superkombinaciju, za koju su bodovani superveleslalom i spust, završila u vremenu jedan minut, 59 sekundi i 60 stotinki što joj je omogućilo trijumf u prvom takmičenju Svetskog kupa nakon završetka šampionata sveta u Garmišpartenkirhenu prošle sedmice.

Povezana vest:  GIMNASTIKA, Severna Koreja suspendovana na dve godine

Današnjim trijumfom ona je povećala prednost u generalnom plasmanu na 216 bodova u odnosu na Amerikanku Lindzi Von, koja je danas završila na šestoj poziciji.

Slovenka Tina Maze zauzela je drugo mesto, pošto je za pobednicom zaostala 26 stotinki, dok je treća pozicija pripala Austrijanki Elizabet Gergl, koja je u superkombinaciji osvojila zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu.