HOKEJ NA LEDU

SP 2011, DIVIZIJA 2 – GRUPA A

Orlovi upisali prvu pobedu

Srbija – Novi Zeland 6:4 (4:1,0:0,2:3)

Posle poraza na startu svetskog prvenstva u Melburnu (Australija) najbolji hokejaši Srbije ostvarili su i prvu pobedu. Poražena je ekipa Novog Zelanda sa 6:4.

U prvoj četvrtini srpski oklopnici su se bolje snašli tako da je Sretenović postigao dva gola i to u 22 sekundi igre i u sedmoj minuti, Vučurević je postigao drugi gol u petoj minuti igre. Posle 11 minuta klizanja Zelanđani su smanjili na 3:1 i za to je bio zaslužan Eden ali je janković do kraja trećine, u 19 minuti povećao na 4:1.

U drugoj trećini bilo je šansi ali bez golova da bi u poslednjoj deonici igre Prokić na startu postigao gol i povećao prednost na 5:1. Dauv je smanjio na 5:2 (47 minut) a Gabrić povećao na 6:2. Eden je, posle gola u prvoj trećini postigao još dva do kraja meča.

Na rang listi, posle dva kola vodi hokejaš Australije Jozef Hjugis sa šest postignutih golova, drugi je Kris Eden (Novi Zeland) slede Nejtan Voker i Lijam Vebster (obojica Australija) sa po tri gola a peti strelac je Boris Gabrić sa tri gola. Na istoj poziciji nalaze se Marko Milovanović i Nemanja Vučurević sa istim brojem golova – tri.

Povezana vest:  SKIJANJE, DOPING, Poništeni rezultati Kornelije Marek sa OI u Vankuveru

Sledeću utakmicu srpski oklopnici igraju 7. aprila.