normal_2010mascotsZOI VANKUVER

Von nedodirljiva u spustu

Američka skijašica Lindzi Von osvojila je u sredu zlatnu medalju u spustu na Zimskim olimpijskim igrama u Vankuveru. Ona je do najsjajnijeg odličja došla u vremenu od 1:44,19 minuta.

Drugo mesto takođe je zauzela Amerikanka – Džulija Mankuzo zaostala je 56 stotinki, dok je bronza pripala Elizabet Gergl. Austrijanka je u cilju bila 1,46 sekundi sporija od šampionke.

Povezana vest:  KUGLANJE, Metalac zaustavio Niš put, kuglašice SPC Vojvodine savladala Jedinstvo u Novom Bečeju u Super ligama Srbije

Trku je obeležilo i nekoliko udesa na stazi, a jedan od njih doživela je petostruka osvajačica olimpijskih medalja Anja Person. Švedska skijašica se, prilikom skoka u finišu trke, okrenula u vazduhu, pala potrbuške na sneg i tako prošla kroz cilj.

Person se nakon incidenta uspravila i uz pomoć organizatora otišla sa staze. Pre nje, udes su doživele Švajcarkinja Dominik Žisen, Italijanka Danijela Merigeti i Francuskinja Marion Rolan.

Povezana vest:  Italijanka Fankini pobednica spusta u Kortini