normal_2010mascotsZOI VANKUVER

TRČANJE (Ž) 15KM

Drugo zlato za Marit

U takmičenju u nordijskom trčanju u konkurenciji dama na 15 kilometara (7,5km klasično i 7,5km slobodno) treću medalju na ovim olimpijskim igrama, a drugu zlatnu osvojila je Marit Bjoergen iz Norveške. Ona je već postala olimpijski šampion u sprintu, a ima i bronzu na 10km.

Bjoergenova je trijumfovala pošto je 15 kilometara prešla za 39:58,1 minuta, što je za skoro devet sekundi bilo bolje vreme od Ane Hag iz Švedske koja je osvojila srebrnu medalju. Šveđanki je na 10 kilometara zamalo izmakla medalja, pošto je završila na četvrtom mestu.

Povezana vest:  SPORTSKI IZAZOV IZMEĐU PANČEVA I SOMBORA

Justina Kovalčik iz Poljske, vodeća u generalnom plasmanu Svetskog kupa, koja je pre početka Zimskih olimpijskih igara važila za najvećeg favorita za osvajanje zlazne medalje, nikako ne uspeva da dođe do barem jedne. Jučerašnju trku Poljakinja je završila osvajanjem bronzanog odličija sa zaostatkom od devet sekundi u odnosu na pobednicu, što je njena druga medalja posle srebra u sprintu. Na 10km bila je tek na petoj poziciji.

Povezana vest:  RITMIČKA GIMNASTIKA, Međunarodna sutkinji Dragana Terzić u Londonu

Olimpijska šampionka iz trke na 10 kilometara Šarlota Kala iz Švedske, nije ostvarila rezultat makar približno vredan tom, jer je u jučerašnjoj trci zauzela osmo mesto sa zaostatkom više od minuta u odnosu na Bjoergen.

Rezultati: 1. Bjoergen (Norveška) 39:58,1 minuta, 2. Hag (Švedska) + 8,9, 3. Kovalčik (Poljska) + 9,3, 4. Steira (Norveška) + 9,4, 5. Saarinen (Finska) + 42,5, 6. Johaug (Norveška) + 51,9, 7. Longa (Italija) + 1:04,1, 8. Kala (Švedska) + 1:20,4, 9. Fois (Italija) + 1:23,5, 10. Rener (Kanada) + 1:39,8….