Sijung-Hon do zlata zbog greške favorizovanog Kramera

brzo_klizanjeKlizač iz Južne Koreje Li Sijung-hon osvojio je danas zlatnu medalju u trci na 10.000 metara na Zimskim olimpijskim igrama u Vankuveru, iako je kroz cilj prošao sa četiri sekunde zaostatka za favorizovanim Svenom Kramerom iz Holandije.
Kramer je, međutim, diskvalifikovan zato što na sredini trke nije zamenio trake prema propisima.
Sijung-hon je pobedu slavio još dok je svetski rekorder Kramer, nesvestan greške, prolazio kroz cilj. Potom je i Kramer podigao ruke u znak slavlja, ali samo dok ga trener nije obavestio o greški.
Zlatnu medalju Sijung-honu doneo je rezultat od 12 minuta i 58,55 sekundi što je novi olimpijski rekord, pošto je prethodni, koji je 2002. godine na Igrama u Solt Lejk Sitiju postavio Holanđanin Johem Ujtehage, iznosio 12 minuta i 58,92 sekundi.
Srebro je rezultatom od 13 minuta, dve sekunde i sedam stotinki osvojio Rus Ivan Skobrev.
Branilac titule olimpijskog šampiona Bob de Jong, takođe Holanđanin, morao je da se zadovolji bronzom, pošto je za pobednikom zaostao za 8,18 sekundi.

Povezana vest:  Olimpijski šampion Defago povredio koleno na treningu