brzo_klizanjeVangova donela i četvrto zlato Kini

Kineskinja Vang Meng osvojila je danas zlatnu medalju na 1.000 metara u brzom klizanju na Olimpijskim igrama u Vankuveru, čime je svojoj zemlji donela pobedu u sve četiri discipline na kratkim stazama.
Srebrnu medalju osvojila je Amerikanka Ketrin Rojter, a bronzanu Južnokorejka Park Seung-Hi.
Vangova je deonicu prešla za minut i 29,213 stotinki. Ona je ranije zadržala titulu na 500 metara, a učestvovala je u osvajanju štafete na 3.000 metara.
Zlato Kini na 1.500 metara donela je Džu Jang, koja je bila diskvalifikovana iz finala na 1.000 metara zbog kontakta, iako je u polufinalu postavila novi svetski rekord.
Nijedna reprezentacija nije pobedila u sve četiri discipline od kada je takmičenje na kratkim stazama uvršteno u program Olimpijskih igara 1992. godine. Vangovoj je ovo bila šesta olimpijska medalja, pošto je u Torinu pre četiri godine osvojila još tri.

Povezana vest:  KUGLANJE, Ivana Jolović i Velibor Radović najbolji na Prvenstvu Srbije – Centar, Nevenka i Velimir Joković na Prvenstvu Srbije – Vojvodina u miks parovima