ice_hockeyHOKEJ NA LEDU

Mladim hokejašima svetska bronza u Talinu

Reprezentacija Srbije u hokeju na ledu za igrače do 20 godina starosti ubedljivo je poražena od domaće selekcije Estonije reezultatom 12:3 (4:0, 6:1, 2:2), u poslednjem kolu Svetskog prvenstva divizije II, grupa B, koje je danas završeno u Talinu.

Golove za našu reprezentaciju postigli su kapiten Aleksa Luković, Dimitrije Filipović i Viktor Čengeri.

Povezana vest:  Više od 100 ljubitelja CrossFit-a učestvovalo na prvom „X-Challenge“ treningu

U utakmici koja je odlučivala o osvajaču srebrne medalje domaći hokejaši su odigrali neuporedivo bolje i tako osvojili drugo mesto na turniru, dok je selekciji Srbije pripala bronza.

I pored ubedljivih poraza od Rumunije i Estonije u poslednja dva kola, osvojeno treće mesto na turniru predstavlja veliki uspeh za reprezentaciju Srbije, jednu od najmlađih na turniru, jer je uoči svetskog prvenstva u konkurenciji od šest ekipa bila rangirana tek kao peta.

Povezana vest:  BADMINTON, ОDRŽAN PETI B TURNIR – BGD 2012, VASIĆEVA I KOVAČEVIĆ OSVOJILI TITULE

Prvo mesto i zlatnu medalju osvojila je reprezentacija Rumunije, koja je na taj način obezbedila plasman u viši rang takmičenja, grupu A divizije II. U treću svetsku diviziju ispala je poslednjeplasirana ekipa na turniru, reprezentacija Meksika.

2012 IIHF Svetsko prvenstvo U20 – Talin, Estonija (10-16.12.2011)