ZAVRŠENO OTVORENO PRVENSTVO ŠS CENTRALNE SRBIJE U VRNJAČKOJ BANJI

Kumovi na šampionatu

 

borkolajthajm33Borko Lajthajm i Miodrag R. Savić, obezbedili su mesto na narednom pojedinačnom šampionatu Srbije. Kumovski tandem velemajstora to pravo je stekao osvajanjem prva dva mesta na otvorenom prvenstvu ŠS Centralne Srbije u Vrnjačkoj Banji, ali tek posle velike borbe.

U pretposlednjem kolu, Lajthajm je iskoristio remi Savića i Čabrila i pobedom nad Branimirom Maksimovićem došao do prvog mesta, što je i potvrdio celim poenom u partiji poslednjeg kola sa Miroslavom Tošićem. Na drugoj strani, Miodrag R. Savić i Goran Čabrilo su podelili drugo mesto, ali je na kraju bolji po dodatnim kriterijumima bio Savić.

Rezultati osmog kola: M. R. Savić – Čabrilo remi, Maksimović – Lajthajm 0:1, Bošković – Grubišić 1:0, Abramović – Irina Čoluškina 0:1, Ostojić – G. Arsović remi, Živković – M. Tošić 0:1, Marković – Stanojević 1:0, Radosavljević – Milanović 0:1, Sredojević – Šorgić 1:0, Cerović – Kojović 1:0, itd.

Rezultati poslednjeg, devetog kola: D. Bošković – M. R. Savić remi, M. Tošić – Lajthajm 0:1, Čabrilo – B. Maksimović 1:0, Irina Čoluškina – N. Ostojić 0:1, D. Milanović – S. Tošić 1:0, G. Arsović – M. Marković remi, I. Grubišić – I. Sredojević 0:1, Cerović – I. Živkovi remi, I. Stanković – B. Abramović 0:1, B. Stanojević – P. R. Popović remi, itd.

Povezana vest:  SLOHOKEJ LIGA, Partizan sutra igra u Gracu

Konačan plasman: 1. Borko Lajthajm 7,5, 2–3. Miodrag Savić i Goran Čabrilo 7, 4. Draško Bošković 6,5, 5–7. Nikola Ostojić, Danilo Milanović i Ivan Sredojević po 6, 8–14. Irina Čoluškina, Goran Arsović, Branimir Maksmović, Boško Abramović, Miroslav Marković, Miroslav Tošić i Danilo Cerović po 5,5 poena, itd.

 

BOGOLJUBLJEVA INDIJKA

Maksimović – LAJTHAJM

1. d4, Sf6, 2. c4, e6, 3. g3, Lb4, 4. Ld2, De7, 5. Lg2, Ld2, 6. Dd2, d6, 7. Sc3, c6, 8. Sf3, O-O, 9. O-O, Te8, 10. e4, e5, 11. Sh4, Sa6, 12. h3, Le6, 13. d5, cd, 14. cd, Ld7, 15. Kh2, b5, 16. a4, b4, 17. Sb5, Teb8, 18. Tfc1, Lb5, 19. ab5, Sc5, 20. Sf5, Df8, 21. Db4, g6, 22. Sd6, Sb7, 23. Ta6, Se8, 24. f4, ef, 25. e5, fg, 26. Kg3, Sbd6, 27. ed, Tb7, 28. Te1, Tab8, 29. Lf1, Sc7, 30. Ta4, Sd5, 31. Dc5, Sb6, 32. Te7, Sc8, 33. Tb7, Tb7, 34. Ta6, Td7, 35. Tc6, Sd6, 36. Kg2, De7, 37. Ld3, Df6, 38. Kg1, Df3, 39. Tc8, Kg7, 40. Dc3, Kh6, 41. Lf1, Df4, 42. Tg8, Sf5, 43. Te8, Dg5, 44. Kh2, Td2, 45. Te2…

Povezana vest:  ŠAH VESTI, Pobede favorita na startu Kupa Srbije

 

 

TRIJUMF MARIJE PETROVIĆ

Sa ženskog turnira u Vrnjačkoj Banji, na Prvenstvo Srbije plasirale su se Marija Petrović i Ana Benderać, koje su na kraju podelile prvo mesto sa pet poena iz sedam kola.

Rezultati šestog kola: Urošević – Benderać, Nikolić – Dragojević, Mladenović – Korbovljanović. Slobodna je Marija Petrović. Poslednje, 7. kolo: Dragojević – Mladenović remi, Benderać – Nikolić 1:0, Petrović – Urošević 1:0.

Konačan plasman: 1–2. Marija Petrović i Ana Benderać po 5, 3. Marija Dragojević 3,5, 4. Marija Urošević 3, 5. Jelena Mladenović 2,5, 6. Mila Nikolić 2, 7. Nataša Korbovljanović bez poena.

 

TURBO GM TURNIR U NOVOM SADU

Iznenađenje Jovića

Rezultati 3. kola: Pap – Jović 0:1, Atakiši – Šarić remi, Esen – ovačević 0:1, Šolak – Dorić remi, Kosić – Erdogdu remi.

Plasman: 1–2. 1. Dragan Kosić (Crna Gora, 2.538) i Aleksandar Kovačević (Srbija, 2.558) po 2,5, 3. Siniša Šarić (Srbija, 2.424) 2, 4–6. Mert Erdogdu (Turska, 2.489), Darko Dorić (Hrvatska, 2.470) i Umut Atakiši (Turska, 2.409) po 1,5, 7–9. Miša Pap (Srbija, 2.501), Dragan Šolak (Srbija, 2.579) i Stevan Jović (Srbija, 2.292) po 1, 10. Bariš Esen (Turska, 2.493) 0,5 poena.

Povezana vest:  Vladan Kikanović novi generalni sekretar Ragbi 13 federacije Srbije

Parovi 4. kola: Jović – Erdogdu, Dorić – Kosić, Kovačević – Šolak, Šarić – Esen, Pap – Atakiši.

 

SVETSKO PRVENSTVO U BLICU

U Moskvi danas počinje i Svetsko prvenstvo u brzopoteznom šahu sa 22 učesnika.

Turnir se igra u sklopu „Taljevog memorijala“, a pored učesnika ovog turnira Višvanatana Ananda (Indija, 2.788), Magnusa Karlsena (Norveška, 2.801), Levona Aronjana (Jermenija, 2.786), Vladimira Kramnika (Rusija, 2.772), Petera Leka (Rusija, 2.752), Borisa Geljfanda (Izrael, 2.758), Vasilija Ivančuka (Ukrajina, 2.739), Aleksandra Morozeviča (Rusija, 2.750), Petera Svidlera (Rusija, 2.754) i Ruslana Ponomarjova (Ukrajina, 2.739) igrati još i Anatolij Karpov (12. svetski prvak), Aleksandra Kostenjuk (aktuelna svetska prvakinja), Lenije Domingez (aktuelni blic prvak sveta), Aleksandar Griščuk (prvak sveta u blicu 2006), Dimitri Jakovenko, Judit Polgar, kao i šestorica kvalifikanata sa „Aeroflotovog opena“ Sergej Karjakin, Vugar Gašimov, Šahrijar Mameđarov, Jevgenij Barejev, Vladislav Tkačijev i Žu Jinčao.