partizan 3

SLOHOKEJ LIGA
Partizan odbranio titulu u Slohokej ligi

Hokejaši Partizana odbranili su titulu šampiona u Slohokej ligi, pošto su danas u Beogradu u petom meču finala plej-ofa savladali Olimpiju sa 6:1 (3:0, 2:1, 1:0) i rešili seriju u svoju korist sa 3:2.
Izabranici Pavela Kavčiča su odigrali jednu od najboljih utakmica u sezoni i u svim elementima nadigirali velikog rivala iz Ljubljane.
Dva minuta pre kraja utakmice na ledu je izbila tuča, a najratoborniji je bio igrač gostiju Rok Prusnik koji je razmenio udarce sa gotovo pola ekipe Partizana.
Nakon 15 minuta prekida, sudije su isključile sve učesnike tuče, pa je meč priveden kraju.
Crno-beli su trijumf najavili već u prvoj četvrtini kada su poveli sa 3:0, a kada je u nastavku Partizan dodao na to još dva gola, bilo je jasno da pehar i medalje ostaju u Beogradu.
Dvostruki strelac za crno-bele bio je Miloš Babić, a po jedan pogodak postigli su Nemanja Vučurević, Pavle Ogrizović, Jure Kralj i Marko Kovačević.
Jedini pogodak za Olimpiju postigao je Luka Jurič.
Utakmici u ledenoj hali Pionir posmatralo je više od 1.000 gledalaca, a među njima je bio i predsednik sportskog društva Partizana Duško Vujošević.

Povezana vest:  STRELJAŠTVO, Više od 600 strelaca cilja medalje na EP u Đeru