WMIIA_06

HOKEJ NA LEDU
SP u Rejkjaviku, I kolo: Poraz na startu
.
Seniorska reprezenacija Srbije u hokeju na ledu poražena je od selekcije Estonije rezultatom 5:2 (1:2,3:0,1:0) u prvom kolu Svetskog prvenstva divizije II, grupe A, koje se od 12. do 18. aprila održava u Rejkjaviku.
Golove za reprezentaciju Srbije postigli su Marko Kovačević i Nikola Bibić, dok je za Estonce dvostruki strelac bio Maksim Ivanov, a po jednom su mrežu Lukovića zatresli i Robert Roba, Aleksei Sibircev i Vasili Titarenko.
Srpski hokejaši ušli su veoma hrabro i agresivno u meč protiv prvog favorita turnira potpuno iznenadivši protivnika u prvoj trećini. Naši momci su golovima Kovačevića i Bibića u ’pauer pleju’ stekli obećavajućih 2:1 pred prvi odmor.
Ipak, tehničkim greškama u drugoj deonici ’orlovi’ su dozvolili protivniku da se razmaše i da sa tri pogotka iz kontranapada za pet minuta potpuno preokrene rezultat i obezbedi sigurnih 4:2 pred poslednju trećinu u kojoj su Estonci sigurnom igrom i još jednim golom osigurali pobedu i sprečili eventualno iznenađenje.
Reprezentacija Estonije se na ovaj način revanširala našoj selekciji za neočekivani poraz na startu Svetskog prvenstva u Novom Sadu 2009. godine, koji je ’orlovima’ širom otvorio vrata divizije I.
Drugi meč na Svetskom prvenstvu naša reprezentacija igra u petak od 22 časa po našem vremenu kada se sastaju protiv domaće selekcije Islanda.
Na otvaranju Svetskog prvenstva Španija je preokretom u poslednjoj trećini savladala Hrvatsku koja je do 56. minuta vodila rezultatom 2:1, ali je samo tri sekunde pre poslednje sirene ‘furija’ stigla po potpunog preokreta i pobede od 3:2.
U poslednjem meču prvog kola od 22 časa po centralno-evropskom vremenu sastaju se domaćin Island i Novi Zeland.
Najbolje plasirana selekcija na turniru obezbediće plasman u viši rang takmičenja (divizija I, grupa B), dok se najslabiji tim seli u grupu B divizije II.