ice_hockey

HOKEJ NA LEDU
SP u Rejkjaviku, IV kolo: Hrvatska bolja od ‘orlova’

Reprezenacija Srbije u hokeju na ledu poražena je od selekcije Hrvatske rezultatom 6:3 (2:1,2:0,2:2), u četvrtom kolu Svetskog prvenstva divizije II, grupe A, koje se u sredu završava u Rejkjaviku.
Hokejaši Srbije zabeležili su i četvrti poraz na Svetskom prvenstvu pa će u meču poslednjeg kola protiv selekcije Novog Zelanda morati da trijumfuju kako bi obezbedili opstanak u A grupi Druge divizije.
Golove za reprezentaciju Srbije postigli su Miloš Babić, Nemanja Vučurević i Robert Sabadoš. U reprezentaciji Hrvatske dvostruki strelac bio je Endrju Sertič, dok su po jedan pogodak postigli Džoel Prpić, Filip Oreščanin, Igor Lazić i Kristofer Pauers.
Prvi put na turniru naši hokejaši su odigrali prvu trećinu značajno slabije od protivnika. Hrvatska je preko Prpića posle samo tri minuta iskoristila igrača više, dok je u šestom minutu već bilo 2:0 posle pogotka Oreščanina u kontri.
Tek od sredine prvog dela igre ‘orlovi’ su zaigrali, pa je u 13. minutu Janković sjano pronašao Babića pred golmanskim prostorom, za smanjenje rezultata. Mogao je Babić vrlo brzo da dovede Srbiju i do izjednačenja, ali je Tomljenoović odbranio zicer.
U nastavku Hrvatska kreće nešto bolje, pa posle pet i po minuta igre preko Sertiča ponovo stiže do dva gola prednosti. Usledio je miran period igre bez velikih prilika, da bi u poslednjem minutu Ilić napravio grešku u neutralnoj trećini, Lazić mu je ukrao pak i u kontri savladao Lukovića.
Poslednju trećinu naši počinju brzom kontrom u kojoj Milovanović ne pogađa, ali u nastavku akcije odlično proigrava Vučurevića koji smanjuje na 4:2. Tri minuta kasnije, Vučurević ima zicer situaciju posle odlične asistencije Milovanovića, ali ovoga puta Tomljenović brani.
Kazne su presekle dobar period igre našeg tima, što sredinom poslednje deonice Pauers koristi i u solo prodoru udarcem iz daljine pogađa, da bi pet minuta pre kraja Sertič povećao za najveću prednost Hrvatske, a ‘orlovi’ su do kraja meča uspeli samo da preko Sabadoša smanje na konačnih 6:3.
Svetsko prvenstvo u Rejkjaviku završava se u sredu, 18. aprila, kada se reprezentacija Srbije sastaje sa Novim Zelandom, najslabijom ekipom dosadašnjeg toka takmičenja. Pobednik tog meča obezbediće opstanak u A grupi Druge divizije, dok se poraženi tim seli u B grupu. Utakmica je na programu od 15 časova po centralno-evropskom vremenu.
Novi Zeland je u prvom meču dana doživeo najteži poraz na turniru, pošto je ubedljivo poražen od selekcije Estonije rezultatom 19:2. U utakmici koja je na programu od 22 časa sastaju se selekcija Španije i domaćina Islanda.

Rezultati četvrtog kola Svetskog prvenstva u Rejkjaviku:
Novi Zeland – Estonija 2:19 (0:8,2:6,0:5)

22:00h        Hrvatska – Island

Raspored i rezultati mečeva reprezentacije Srbije na Svetskom prvenstvu u Rejkjaviku:
Četvrtak, 12.4.2012.               Estonija – SRBIJA 5:2 (1:2,3:0,1:0)
Petak, 13.4.2012.           SRBIJA – Island 3:5 (2:2,0:3,1:0)