MARIJA_GAJIN

KUGLANJE
Marija Gajin, Nevenka Joković, Saša Juhas i Zdravko Kresović novi seniorski šampioni Srbije

Reprezentativka SPC Vojvodine Marija Gajin osvojila je titulu pojednačne seniorske šampionke Srbije pošto je u finalnom meču u Banji Junaković savladala Nevenku Joković (Pionir) sa 569:538 (3:1). Marija Gajin je bila vicešampionka Srbije 2010. u kombinaciji i 2009. u pojednačnoj konkurenciji.
U meču za bronzani trofej, Marija Dudevljev iz  Jedinstva (Novi Bečej) bila je bolja od Zorice Barać (Apatin), prošlogodišnje šampionke u kombinaciji, sa 588:540 (3:1). Prošle godine pojednačna šampionka Srbije bila je Nataša Savić iz Apatina.
Najuzbudljivije je bilo u polufinalu između Nevenke Joković i Zorice Barać. Jokovićeva je dobila sa 3:1  u setovima, dok je u čunjevima bilo 591:590. Baraćevoj je trebala sedmica u poslednjem hicu poslednjeg seta za pobedu, oborila je čeriri čunja… Za infarkt je bio i drugi polufinalni meč u kome je Marija Gajin dobila Mariju Dudevljev sa 592:572 (3,5:0,5).  Gajinova je osvojila poene u prvom i trećem setu sa po jednim čunjen razlike, a u četvrtom je bilo nerešeno…
Šampionsku titulu, što je i najveće iznenađenje prvenstva za seniore osvojio je Saša Juhas iz vojvođanskog ligaša Železničara (Inđija). Savladao je u finalu omladinskog reprezentativca zrenjaninskog Banata Slobodana Simonovića sa 561:542 (3:1). Bronzanu medalju osvojio je Miloš Simijonović (Niš put) pošto je pobedio Ivana Trošića iz Kraljeva sa 609:603 (3:1).  Simijonović je bio seniorski pojedinačni šampion Srbije 2010. Prošle godine prvak je bio Čongor Baranj iz Sente Visa prom.
Juhas je pokazao da je došao spreman na šampionat jer je u polufinalu postigao rezultat dana od 643 čunja i savladao sa 3:1 Trošića koji je oborio 618 čunjeva. U drugom polufinalu Simonović je bio bolji od Simijonovića 612:608 (2:2).
Nevenka Joković (Pionir)  slavila je u kombinaciji  i to ubedljivo  sa 1.765 čunjeva (prvi krug: kuglana u Senti 594, drugi krug: kuglana u Vrbasu 583, treći krug: kuglana Spens u Novom Sadu 588). Odigrala je rezultat dana u trećem krugu od 588 čunjeva. Srebrna medalja pripala je Mariji Gajin iz SPC Vojvodine sa 1.698 čunjeva (579, 566, 553), dok je treće mesto osvojila Livia Santo (Pionir) sa 1.681 krugom (546, 585, 550). Prošle godine u kombanaciji bila je najbolja Zorica Barać (Apatin). Jokovićeva je bila 2010. vlasnica obe titule, pojedinačne i za kombinaciju, a 2010. je bila šampionka u kombinaciji.
Zdravko Kresović (Vojvodina, Novi Sad) osvojio je, što je najprijatnije iznenađenje šampionata, titulu u kambinaciji za seniore sa 1.815 čunjeva(prvi krug: kuglana u Beogradu 648, drugi krug: kuglana Spens u Novom Sadu 581, treći krug: kuglana  Spens 586).  Za petama  mu je bio „srebrni“ Ivan Trošić, prvotimac Kraljeva sa 1.809 čunjeva (631, 575, 603)  i sa ukupnim čišćenjem u tri kruga od 677 čunjeva. Bronzu je osvojio omladinski reprezentativac Niš puta Miloš Simijonović takođe sa 1.809 čunjeva (649, 558, 602) ali je imao čišćenje 643 čunja. Trošić je sa 603 čunja bio igrač trećeg kruga.  Lane je titulu u kombinaciji osvojio Čongor Baranj (Senta Visa prom).

Povezana vest:  KUGLANJE, Beograd „Poštanska štedionica“ savladao Partizan i bez poraza osvojio jesenju titulu u Sup