Austrijancu Herbstu mali globus u slalomu

Reinfred Herbst Austrijski skijaš Rajnfrid Herbst osvojio je mali kristalni globus koji je namenjen pobedniku Svetskog kupa u slalomu pošto je u završnoj vožnji sezone danas u Garmišpartenkirhenu osvojio deveto mesto.
Hebstu je deveta pozicija bila sasvim dovoljna za trijumf u slalomu pošto je njegov glavni rival, Francuz Žilijen Lizeru, zauzeo četvrto mesto i osvojio samo 22 boda. Na trećem mestu sezonu u slalomu završio je švajcarski takmičar Silvan Curbrigen.
U današnjoj ne tako zanimljivoj vožnji pobedio je Nemac Feliks Nojroter, koji je kroz cilj prošao u vremenu 1: 43:63. Drugo mesto pripalo je Austrijancu Manfredu Prangeru, dok je kao treći završio Šveđanin Andre Mirer.
Veliki kristalni globus namenjen najboljem skijašu sezone osvojio je Švajcarac Karlo Janka, koji je juče obezbedio prvo mesto u generalnom plasmanu.

10. Ivica Kostelić (Hrvatska) 1:45,43.

Povezana vest:  MAČEVANJE, MEDITERANSKO PRVENSTVO MLADIH, Stefan i Ljubica osvetlali Srbiju