NEVENKA JOKOVIC

KUGLANJE
Pionir osvojio drugo mesto u Svetskom kupu

Kuglašice subotičkog Pionira osvojile su drugo mesto u Svetskom kupu u Augzburgu u Nemačkoj pošto su u finalu izgubile od Lenteksa Celje sa 3.443.3.369 (6,5:1,5). Bronzu je osvojila Viktorija iz Bamberga.
U muškom finalu, Segedin za koga igraju dva srpska reprezentativca Tibor Sel (590 – doneo poen) i Robert Ernješi (628 –najbolji rezulata kod Segedina, doneo poen) pobedio je sa 3.642:3.586 (7:1)  Fojt Sent Pelten (Austrija).  Bronzu je osvojio Sport Podbrezova (Slovačka), koga trenira srpski selektor Miloš Ponjavić a igraju dva srpska reprezentativca Vilmoš Zavarko i Jovan Ćalić.
U finalu Kupa Evrope u Banji Junaković, u muškoj konkurenciji slavio je mađarski Zalaegerseg pobedivši sa 3.778:3.732 (6:2) nemačku Viktoriju iz Bamberga, dok je u ženskom finalu Zagreb savladao mađarski Ferencvaroš sa 3.642:3.402 6.2). Bronze su pripale  kod kuglašica rumunskom Petrolul Ploeštiju a kod kuglaša Veseli Nojmarktu (Austrija). Srpski predstavnici Jedinstvo (Novi Bečej) u ženskoj i Senta Visa prom u muškoj konkurenciji plasirali su se na četvrto mesto, što je lep uspeh srpskog kuglanja.
Na završnoj svečanosti u Banji Junaković, medalje u diplome u Kupu Evrope uručili su Miodrag Bakić zamenik gradonačelnika opštine Apatin Goran Orlić, predsedik Skupštine Opštine Apatan Miodrag Cvetićanin zamenik predsednika Skupštine Opštine Apatin, Uroš Dragojlović potpredsednik Međunarodne kuglaške federacije (FIK NBC) predsednik Kuglaškog saveza Srbije i delegat Kupa Evrope i direktor takmičenja  Dušanka Popović. Zastavu FIK NBC sa jarbola spustio je Strahinja Jovanić mladi kuglaš Apaina, a Dušnka Popović je predala delegatu Urošu Dragojloviću. Učestvovale su ekipe iz 15 zemalja.
U finalu muškog Kupa NBC federacije u Banjaluci kasno popodne igrao je beogradski Partizan.
SVETSKI KUP, ŽENE, FINALE: Lanteks Celje – Pionir Subotica (Srbija) 3.443:3.369 (6,5:1,5). Rezultati igračica: R. Savić – Nevenka Joković 0:1 (559:597, 1:3), Fidel – Renata Vilov 1:0 (578:536, 3:1), Kozmus – Sabina Šokac 1:0 (546:534, 3:3), Sajko – Estela Gere 0,5:0,5 (546:546, 2:2), N. Savić – Livia Santo 1:0 ( 606:583, 3:1), Strelec – Zorica Barać 1:0 (608:573, 3:1).
Povezana vest:  PARAGLAJDING, Ateriraju na zlato na Svetsko prvenstvo u disciplini precizno sletanje