Sven Kramer
BRZO KLIZANJE
Kramer pobedio, osvojio rekordnu šestu svetsku titulu

Holandski brzi klizač Sven Kramer postao je danas prvi takmičar koji je osvojio šest svetskih šampionata. Kramer je danas obezbedio šestu pobedu tako što je slavio u trci na 10.000 metara u norveškom Hamaru, pošto je završio deonicu za 13 minuta i 1,86 sekundi. Drugi je bio Belgijanac Bart Svings, a treći Havard Boko iz Norveške.
Boko je Kramerov glavni rival, i on je osvojio početnu trku na 1.500 metara za 1:46,34, pobedivši Poljaka Zbignjeva Brodku i Svingsa. Kramer je, međutim, zaostajao samo 0,41 sekundu i tako je zadržao priključak u ukupnom plasmanu i na kraju je završio sa 149,228 bodova. Boko je imao 149,447, a Svings 149,800.
Holanđanka Iren Vust pobedila je u današnjim trkama na 1.500 i 5.000metara i tako osvojila svoju četvrtu titulu, sa 161,120 bodova. Njena zemljakinja Dijan Falkenburg bila je druga sa 163,120 bodova, a treća Ruskinja Jekaterina Šihova sa 163,444.
Povezana vest:  HOKEJ NA LEDU, SP u Zagrebu, II kolo: Poraz od Belgijanaca