STRELICARSTVO GROZDANOVICSTRELIČARSTVO
Grozdanović šampion sa rekordom

Luka Grozdanović streličar Niša, osvojio je u Beogradu u Košutnjaku šampionsku titulu na Prvenstvu Srbije na otvorenom (FITA 90, 70, 50 30 metara po 36 strela na svakoj distanci, ukupno 144 strele) sa izvanrednih 1.259 krugova pto je 20 krugova bolje od višedecenijski starog rekorda Mileta Stajčića od 1.239 krugova. Ovaj rezultat je bolji i od sjajanog juniorskog rekorda Luke Popovića („Elit arčeri“) od 1.156 krugova.
Srebrnna medalja pripala je Luki Popoviću („Elit arčeri“) sa 1.211 krugova dok je bronzu osvojio Marko Jonkić („Arena br 1″) sa 1.196 krugova. Prošle godine Grozdanović je bio drugi iza druga iz kluba Prodanovića.
– Ovo je sjajna najava pred Šampionat sveta na otvorenom od 22. do 30. septembra u Antaliji u Turskoj – kaže Dragan Svilanović predsednik SS Srbije. – Ne treba mu „tovariti na leđa“ pritisak, ali možemo da se nadamo lepim vestima od ovog streličara Niša koji je i na Mediteranskim igrama osvajanjem petog mesta pokazao do može u sam svetski vrh…
Ekipno, titulu su odbranile Nišlije sa 3.460 krugova, drugo mesto pripalo je Pančevu sa 3.389, koje je i lane bilo drugo, treće Kalemegdanu sa 3.130 krugova.
Seniorsku titulu kod dama osvojila je Ksenija Vukić iz Košutnjaka, na radost svih navijača ovog kluba koji je bio sjajan organizator i domaćin Šampionata Srbije, sa 1.036 krugova ispred dve takmičarke Niša Zorice Vuković sa 1.087 i Svetlane Nikolić sa 497 krugova koje su prošle godine takođe bile druga i treća.
Katarina Milošević (Niš) sa 1.039 krugova osvojila je juniorsku titulu ispred Milice Marković (Pravi put, Zemun) sa 917 i Nine Milenković (Nip) sa 906 krugova.
U kadetskoj konkurenciji Nikola Stefanović (Niš) sa 1.135 krugova osvojio je zlatni trofej ispred druga iz kluba Nikole Dinića sa 1.133 kruga i Nemanje Grbića (Pančevo).
Kadetkinja Pančeva Čarna Brzaković, lane vicešampionka Srbije, osvojila je šampionsku titulu ove godine sa 1.132 kruga. Sa 1.008 krugova Isidora Veličković (Naisus) zauzela je drugo mesto, a Katarina Cikiruš (Knez Lazar) je treća sa 932 kruga.
Streličari Košutnjaka napunili su postolje u kategoriji starijih pionira: Marko Đikić sa 1.099 krugova bio je prvi, Tihomir Marić sa 1.088 kruga drugi, a Dušan Rogulja treći sa 811krugova.
Najbolja starija pionirka bila je Anđela Rogulja iz Košutnjaka sa 1.096 poena, druga je Nikolina Petrović sa 975 krugova.
Danijela Đikiv iz „Elit arčerija“ sa 1.090 krugova osvojila je prvo mesto u kategoriji mlađih pionirki, ispred Anđele Mladenović (Naisus) sa 920 krugova i Natalije Petrović (Niš) sa 867 krugova.
Živko Savić iz Pančeva osvojio je sa 1.187 krugova titulu za veterane. Srebro je pripalol Zoltanu Čanjiju iz Kastl arčerija (Temerin), dok je bronzu osvojio Miodrag Zlatković iz Naisusa sa 1.006 krugova.

Povezana vest:  BADMINTON, Održano Otvoreno juniorsko prvenstvo Kruševca, premijerni nastup Vrščana