MIROSLAV KOPANJA VLADA VOJVOĐANSKIM ŠAHOM

 

sahSeverno od Dunava i Save ništa novo. Šahovski savez Vojvodine održan juče u Kaću, ukazao je povere-nje dosadašnjem predsedniku ŠSV Miroslavu Kopanji. Ukupno 38 delegata izabralo je sedam članova Izvršnog odbora, koji je zatim jednoglasno stao iza privrednika iz Kaća, Miroslava Kopanje.

Na momente burnu Skupštinu ŠSV, koja je u jednom trenutku pretila da postane i incidentna, napustili su svi delegati Šahovskog saveza Novog Sada, Dušan Inđić i Velimir Petrušić nisu prihvaćeni kao delegati zbog kako kaže Petrušić, navodne nepotpune dokumentacije za Skupštinu.

Za potpredsednika ŠS Vojvodine izabran je delegat Vršca, novosadski velemajstor Siniša Dražić, a od-mah po završetku Skupštine, održana je i sednica IO, na kome je jedna od tema bio i kandidat ŠSV za predsednika ŠS Srbije na predstojećim izborima 4. decembra.

 

TURNIR SVETSKOG KUPA U RUSKOM GRADU HANTI MANSIJSKU U ZNAKU IZNENAĐENJA

Mali Filipinac ruši redom

Rana eliminacija Morozeviča i Ivančuka, najveće je iznenađenje druge runde Svetskog kupa u Hanti Mansijsku, a kako su stvari krenule u trećoj rundi, na pragu da im se pridruži je još jedan favorit – prošli pobednik Svetskog kupa Gata Kamski.

Povezana vest:  ŠAH SP (SLEPI I SLABOVIDI), Đukić i Avram u vrhu tabele

Čuveni američki velemajstor tatarskog porekla, izgubio je kao beli prvu partiju treće runde od 16–g odi-šnjeg Filipinca Veslija Soa. U jednom trenutku najmlađi velemajstor sveta, Vesli So na turniru Svetskog kupa pokazuje raskošni talenat u punom svetlu. U prvom kolu izbacio je Azerbejdžanca Gadira Guseino-va, u drugom strašnog Vasju Ivančuka, a na red je došao i Gata Kamski…

Rezultati tajbreka drugog kruga: Nijbak – Svidler 1,5:3,5, Akobjan – Ponomarjov 2:4, Inarkijev – Eljanov 2,5:3,5, Karjakin – Timofejev 3,5:2,5, Širov – Fedorčuk 4:1, Karuana – Domingez 4:2, Mejer – Vahjer Lagrev 2,5:3,5, Aleksejev – Fresine 3,5:1,5, Halifman – Tomaševski 2,5:3,5, Šabalov – Navara 2,5:3,5, Malahov – Smirin 3,5:1,5, Rubljevski – Areščenko 2,5:3,5, Vitjugov – Miloš 4,5:3,5, Čeparinov – Bologan 2,5:3,5, Li Čao – Peletje 4,5:3,5, Judit Polgar – Nisipeanu 4,5:3,5.

Rezultati 3. kruga (prvo kolo): Boris Geljfand (Izrael) – Judit Polgar (Mađarska) 1:0, Li Čao (Kina) – Vu-gar Gašimov (Azerbejdžan) remi, Peter Svidler (Rusija) – Arkadij Najdič (Nemačka) remi, Viktor Bologan (Moldavija) – Viktor Laznička (Češka) remi, Konstantin Sakajev (Rusija) – Nikita Vitjugov (Rusija) 0:1, Gata Kamski (SAD) – Vesli So (Filipini) 0:1, Ruslan Ponomarjov (Ukrajina) – Aleksandar Motiljev (Rusi-ja) 1:0, Badur DŽobava (Gruzija) – Aleksandar Griščuk (Rusija) remi, Dmitri Jakovenko (Rusija) – Alek-sandar Areščenko (Ukrajina) 1:0, Etjen Bakro (Francuska) – Vang Jue (Kina) remi, Pavel Eljanov (Ukraji-na) – Vladimir Malahov (Rusija) remi, David Navara (Češka) – Sergej Karjakin (Ukrajina) 1:0, Šahrijar Mameđarov (Azerbejdžan) – Vang Hao (Kina) 1:0, evgenij Tomaševski (Rusija) – Aleksej Širov (Španija) remi, Fabijano Karuana (Italija) – Jevgenij Aleksejev (Rusija) remi, Maksim Vahjer Lagrev (Francuska) – Ju Jangji (Kina) 1:0.

Povezana vest:  AMERIČKI FUDBAL, SAAF, Kreće plej-of Superlige, odluka i u B diviziji

 

FRANCUSKA PARTIJA

Kamski – VESLI SO

1. e4, e6, 2. d4, d5, 3. Sc3, Sf6, 4. e5, Sfd7, 5. f4, c5, 6. Sf3, Sc6, 7. Le3, Db6, 8. a3, cd, 9. Sd4, Lc5, 10. Sa4, Da5, 11. c3, Ld4, 12. Ld4, Sd4, 13. Dd4, b6, 14. Le2, La6, 15. Ld1, Db5, 16. b4, Tc8, 17. Sb2, Dc6, 18. Tc1, 0–0, 19. a4, Lc4, 20. Lg4, Lb3, 21. 0–0, La4, 22. f5, Lb5, 23. Tfe1, Tfe8, 24. Te3, f6, 25. fe, Se5, 26. Lf5, g6, 27. Lh3, Dd6, 28. Td1, Tcd8, 29. Td2, De7, 30. Tf2, Sc6, 31. Dd2, d4, 32. Te4, dc, 33. Dc3, Tf8, 34. g4, Td6, 35. Lg2, Se5, 36. g5, Te6, 37. gf, Tff6, 38. Tf6, Df6, 39. Te3, Lc6, 40. Sd1, Dg5, 41. Tg3, Df4, 42. Sf2, Lg2, 43. Kg2, Sc4, 44. Dd3, Se3, 45. Kg1, Sf5, 46. Dd5, Dc1, 47. Sd1, Kf7, 48. Tc3, Dg5, 49. Kf2, Df4, 50. Kg2, Dg4, 51. Kf2, De2, 52. Kg1, De1, 53. Kg2, Kg7. Beli predaje.

Povezana vest:  SKI LETOVI, Trostruki trijumf Austrijanaca na Planici: Šlirencauer, Morgenštern i Koh na postolju