LUKA POPOVIC 2013.jpgSTRELIČARSTVO
Luka Popović oborio državni rekord

Luka Popović, streličar olimpik stilom kluba Elit Arečeri iz Beograda sa 637 krugova oborio je na Otvorenom prvenstvu Beograda seniorski državni rekord Luke Grozdanovića u olimpijskoj rundi od 631 krug koji je ovaj niški streličar postavio u junu ove godine na Mediteranskim igrama u Mersinu.
Popović je u dve „ruke“ na 70 metara na terenu kluba Košutnjak, imao 316 i 321 krug i ubedljivo osvojio prvo mesto ispred druga iz kluba Dragana Svilanovića sa 580 krugova i Miljana Radičevića iz Kalemegdana sa 552 kruga.
Najbolja seniorka olimpik stilom bila je Ksenija Vukić iz Košutnjaka sa 399 krugova.
Kompaund stilom (lukovi sa točkićima, složeni lukovi), najuspešniji senior bio je Velimir Kojić iz obrenovačkog Odiseja sa 660 krugova.
Rezultati u ostalim kategorijama, olimpik stil – juniorke: 1. Milica Marković (Pravi put, Zemun) 406, 2. Iva Sibalić (Elit arčeri) 194.
Kadeti: 1. Nikola Rogulja (Košutnjak) 418, 2. Miloš Živković (Elit arčeri) 127.
Kadetkinje: 1. Mina Sibalić (Pravi put) 407.
Stariji pioniri: 1. Marko Đukić 495, 2. Tihomir Marić 529, 3. Dušan Rogulja (svi Košutnjak) 424.
Starije pionirke: 1.Anđela Rogulja (Košutnjak) 338.
Mlađi pioniri: 1. Marko Guteša (Elit arčeri) 615, 2. Mateja Đukić (Niš) 446.
Mlađe pionirke: 1. Danijela Đikiv (Elit arčeri) 576, 2. Tanja Đekić (Košutnjak) 338.
Kompaund stil, juniorke: 1. Marija Ljubinković (BSK) 644.
Mlađi pioniri: 1. Luka Matić (Odisej) 626.
Goli luk, seniori: 1. Darko Gajić (Pravi put) 527, 2. Dušan Bogdanović 471, 3. Aleksandar Stefanović (obojica Košutnjak) 406 krugova itd.
Organizator takmičenja bio je Streličarski savez Beograda kao programskih aktvnosti koje podržava Sekretarijat za sport i omladinu Beograda a tehnički organizator i dobar domaćin bio je klub Košutnjak.

Povezana vest:  KUGLANJE, Žreb za Ligu šampiona: Pionir slobodan u prvom kolu. Beograd PŠ sa Segedinom