Hannes Reichelt

Kristofersen pobednik noćnog slaloma u Šladmingu

Mladi norveški skijaš Henrik Kristofersen pobednik je slaloma za Svetski kup, održanog večeras u poznatom austrijskom centru Šladmingu. Devetnaestogodišnji Krostofersen je na noćnom spektaklu, u prisustvu čak 45.000 gledalaca, trijumfovao ukupnim rezultatom od minut i 47,43 sekundi, pokvarivši slavlje domaćih takmičara i navijača.
Vodeći posle prve trke bio je iskusni Austrijanac Mario Mat, Norvežanin je zaostajao devet stotinki, ali je Mat u drugoj vožnji napravio grešku i ostao bez plasmana, što je Kristofersen iskoristio na pravi način.
Norveški skijaš ostvario je prvu pobedu u karijeri u Svetskom kupu.
Drugo mesto zauzeo je glavni adut Austrijanaca, Marsel Hiršer, koji je zaostao 18 stotinki, dok je trećeplasirani Nemac Feliks Nojrojter imao 19 stotinki slabije vreme od pobednika.
Bila je ovo poslednja trka slaloma pre početka Zimskih Olimpijskih igara u Sočiju.
U generalnom plasmanu Svetskog kupa vodi Norvežanin Aksel Lund Svindal sa 897 bodova ispred Hiršera sa 875.