zekavica_na_celu_grupe

Zekavica 88. u prvoj etapi  „Tur of Gila“ u SAD

Jovan Zekavica mladi srpski biciklista ponikao u čačanskom Borcu, zauzeo je 88. mesto sa šest minuta zaostatka iza pobednika u prvoj etapi trke u kategoriji 2.2 za Amerika tur „Tur of Gila“ voženoj na stazi od  Silver Sitija do Mogolana od 151,3 km. Zekavica je ove sezone iz Partizana prešao u američki profi tim (samo vozači do 23 godine) „BMC Hinkepi sportska oprema“.
Pobedio je Rori Saterlend (Australija, Junajtid heltker) u vremenu 3:45,43 časova. Amerikanac Džo Domborvski (Bontradžer lajfstrong) stigao je drugi sa 12 sekundi zaostatka, dok je treće msto pripalo Čedu Bejeru (SAD, Kompresiv sajklist) sa 14 sekundi slabijim vremenom.
Druga etapa je od 128 km od Silver Sitija do Fort Bojara.
Jovan Zekavica, pobedio je ove sezone na dve trke u SAD u Rok Hilu i Klemsonu. Osvojio je i četvrto mesto u generalnom plasmanu u  etapnoj trci takođe iz nacionalnog kalendara.
Na ovoj trci 2005. Ivan Stević je osvojio drugo mesto u generalnom plasmanu i  dva puta je bio treći u etapama.

Povezana vest:  Reprezentacija Srbije startuju na trci „Oko Meksika“, Žolt Der vozi u Boliviji