POSTOLJE_KASA_Cetvrta_etapa

Kasa pobedio u poslednjoj etapi trke “Oko Sibiua” i osvojio crvenu majicu za sprintere

Srpski olimpijac Subotičanin Gabor Kasa osvojio je prvo mesto u poslednjoj, četvrtoj, etapi trke “Oko Sibiua”(kategorija 2.2)  u Rumuniji  ispred Bugarina Gerganova koji vozi za rumunski Tusnad i Norvežanina Haugarda!
– Na najbolji način smo završili 147 km dugačku etau oko Sibiua – kaže selektor Radiša Čubrić.- Kasa je trijumfovao u šampionskom stilu, pobegao je sa još trojicom biciklista  i bili su u begu preko sto kilometra! Bio je prvi i na sva tri prolazna cilja i tako osvojio i crvenu majcu za sprintere.  Etapa je bila veoma naporna ali  i dinamična, imali smo i jedno jako brdu i ekipa je, kada je trebalo, izuizetno pomogla Kasi. Na psihološkom planu ovo nam je dobrodošla trka, lepo je da sa pobedom putujemo  u London a osvojili smo i pet bodova za UCI listu. Bilo je bolje da smo mogli na trku “Oko Austrije”, ali  mislim da smo i u Sibiu ispunili ono što smo programom za ovaj deo sezone planirali. Veliki udeo u uspehu imaju i dvojica članova stručnog štaba mehaničar Zoran Paja Pavlović i fizioterapeut Tadija Vučković.
Žutu majicu start cilj nosio je i sačuvao Španac iz grčkog Tablvera Viktor de la Parte. Visoke plasmane, 11. i 12. mesto u ukupnom poretku zabeležili su Kasa i Hasanović. Ekipa Sbrija je visoko plasirana treća, iza Tablvera i rumunskog Tusnada. Kasa je sa 18 bodova najbolji sprinter, Sobrino (Španija, Tablver) je drugi sa 14, Nikola Kozomara treći sa 12, a Ivan Stević četvrti sa 10 bodova!
U poslednjoj etapi na cilj su jedan po jedan došla četvorica  vozača i potom grupa od 76 vozača sa 1,30 minuta zaostatka.
Rezultati, poslednja, četvrta, etapa, 147 km oko Sibiua: 1. Gabor Kasa (Srbija) 3:44,30 časova, 2. Evgeni Gerganov (Bugarska, Tusnad – Rumunija) + 2 sekunde, 2. Fan Haugard (Norveška, Oneko) + 5 sekudni…19. Nikola Kozomara + 1,30, 31. Žolt Der, 36. Dejan Marić, 57. Nebojša Jovanović, 71. Ivan Stavić – svi u vremenu Kozomare, 81. Esad Hasanović + 1,54 minuta itd.
Konačni generalni plasman: 1. Viktor de la Parte (Španija, Tablver) 11:34,30 časova, 2. Matija Kvasina (Hrvatska, Tusnad) + 17 sekundi, 3. Artem Topčaniuk (Ukrajina, Tablver) + 56…11. Kasa + 6,16 minuta, 12. Hasanović + 6,18, 19. Jovanović + 9,40, 35. Marić + 15,01, 59. Stević + 25,17, 82. Der + 34,56, 91. Kozomara + 41,22 minuta zaostaka itd. Startovalo 147, završila 123 vozača.

Povezana vest:  Promocija novih trenera na ciklo kros Šampionatu Srbije