BOGDANOVIC

Srbi u zlatnoj sredini

Srpski reprezentativci plasirali su se od zlane sredine pa naniže  u drugoj etapi kadetske trke ASVO jugentur u Austriji. Pobedio je u sprintu grupe od četvorice kadeta  posle 83 km vožnje oko Bad Blumaua Patrik Miler (Švajcarska) u vrrmenu 2:02,47 časova i obukao žutu majicu jer je i u prvoj etpi sjajno vozio i osvojipo drugo mesto.
Belgijanac Timo Vilems stigao je drugi, a Danac Klaris Magnus Bake treći. Četvrti je etapu završio  Tom Virtgen (Luksemburg). Plasman srpskih biciklista: 36. Dušan Rajović + 37 sekundi, 64. Dario Nimčević, 85. Milan  Bogdanović – obojica u vremenu Rajovića, 111. Strahinja Janković + 14,46, 116. Stefan Jovanović + 16,23, 123. Andrej Galović +21,20 minuta.
U generalnom plasmanu Miler ima vreme 3:59,58 časova, Magnus Bak je drugi sa devet sekundi zaostatka, dok je Virtgen treći sa 11 sekundi slabijim vremenom. Pozicije srpskih biciklista u generalnom plasmanu: 56. Rajović + 1,01 minut, 58. Bogdanović + 1,02, 87. Nimčević + 4,54, 103. Janković + 18,28, 113. Galović + 21,20, 124. Jovanović + 29,13 minuta. Srbija je 18. u konkurenciji 23 ekipe. Vodi Belgija.
– Galović se loše osećao i  najviše je izgubio na vremenu – kaže seletor Gajičić.- Dan odmora  je u sredu i to će pomoći da se  oporavi za nastavak i još dve teške etape.
Selektor Saša Gajičić poveo je na trku  Dušana Rajovića i Stefana Jovanovića iz Metalca, Milana Bogdanovića i Strahinju Jankovića iz Železničara  MBN, Darija Nimčevića iz Spartaka i Andreja Galovića iz Partizana.
U četvrtak je treća etapa oko Švarcaua od 77,5 km.

Povezana vest:  U subotu 5. maja trka „Oko Beograda – Delta tur“