bicik reprezentacija srbijeStević deveti u poslednjoj etapi u Istri

Ivan Stević, srpski olimpijac u majici profesionalne rumunske ekipe Tušnad, zauzeo je deveto mesto u trećoj, poslednjoj etapi trke „Istarsko proleće“ od Pazina do Umaga (153 km).
Imao je 18 sekundi slabije vreme od pobednika Mateja Marina (Slovenija) koji je etapu prevezao za 3:31,42 časova i odsprintao na cilju dvojicu vozača Sergeja Raneva (Kazahstan) i Jana Tratnika (Slovenija). Potom je došla grupa od 138 biciklista sa 18 sekundi zaostatka među kojima i Stević, ali i trojica srpskih reprezenatzivaca: na 20. mestu Marko Stanković, na 52. Jovan Zekavica i na 59. Stefan Stefanović. Odustali su u trećoj etapi Dejan Marić, Esad Hasanović i Marko Danilović.
Žutu majicu osvojio je Matej Mugerli (Slovenija) u vremenu 11:39,48 časova. Drugi je bio Hrvat Radoslav Rogina a treći Nemac Patrik Sinkevic obojica sa po sedam sekundi zaostatka.
Najbolji srpski vozač u generalnom plasmanu bio je Jovan Zekavica sa 8,13 minuta zaostatka, 120. je Stević sa 9,20 minuta, 137. je Stefanović sa 14,20 minuta zaostatka, a 149. Stanković sa 18,47 mnuta slabijim vremenom od Mugerlija. Trku je završilo 159 biciklista od 191 koliko je starovalo. Učestvale su 34 ekipe.