mikec minhen vpistolj

Mikec 19, Arsovićeva 25. u Minhenu

Srpski strelac Damir Mikec osvojio je 19. mesto u gađanju vazdušnim pištoljem na Svetskom kupu u Minhenu sa 577 krugova (po serijama 98, 97, 95, 95, 95 i 97). U konkurenciji 117 strelaca 40. je Andrija Zlatić sa 574 kruga (94, 98, 95, 97, 95, 95) dok je Dimitrije Grgić završio na 45. mestu sa 573 kruga (99, 95, 95, 92, 96, 96).
Pre finala koje je vredelo 582 kruga, najbolji je bio Rus Gončarov sa 586 krugova. U finalu, koje je bilo šarolikog sastava što samo pokazuje izuzetnu konkurenciju na ovom Svetskom kupu (gađala su dva Indijca, Iranac, Rus, Kinez, Španac, Ukrajinac i strelac iz Saudijske Arabije), slavio jeŠpanac Pablo Karera sa 201,3 kruga ispred Indijca Jitu Raija sa 199,4 kruga dok je bronzu osvojio Pavlo Korostilov iz Ukrajine sa 178,4 kruga.
– Nisam imao ni sreće, ne mogu da verujem da od devet hitaca koji su vredeli 9,9 krugova elektronski mereno, ni jedan ne „zakači“ da bude „desetka“ – rekao je Damir Mikec koji je MK pištoljem bio četvrti. Ali, ipak sam zadovoljan kako sam gađao, imao sam čak 25 „muševa“, samim tim dobru grupu i odličan decimalni rezultat, ali na pune krugove ostao sam na 577 krugova i pet krugova daleko od finala…
Andre Arsović, koja je vazdušnom puškom osvojila bronzu, je MK puškom trostav imala 578 krugova (klečeći 191, ležeći 198, stojeći 189) i zauzela je 25. mesto. Ivana Maksimović je bila 30. sa 577 krugova (194, 197, 186), dok je 41. Jelena Živković sa 575 krugova (195, 195, 185). Za „em – ku – es“ gađala je Dragana Todorović i zabeležila 565 krugova. Norma je bila 555 krugova.
Pre finala najbolja je bila Ukrajinka Natalija Kalniš sa 592 kruga (199, 198, 195) i postavila novi svetski rekord osnovnog dela. Stari od 591 krug držala je Italijanka Petra Cublasing sa Svetskog kupa u Fort Beningu (SAD) ove godine. Za ulazak u finale bio je potreban visok rezultat od 584 kruga i čak je jedna takmičarka sa tim rezultatom ispala jer je imala manje „unutrašnjih centara“.
U finalu, dve Italijanke su osvojila prvo i drugo mesto: Sabrina Sena 455,7 i Petra Cublasing 454,5 dok je treća bila Dongći Čen (Kina) sa 443,7 krugova. Nova svetska rekorderka Kalniš je završila na šestom mestu.
Trojica srpskih strelaca, Sebić, Mirosavljev i Pletikosić gađali su u kasnim popodnevnim časovima eliminacije MK puškom trostav.
Poslednjeg dana u četvrtak 12. juna gađaće Jasna Šekarić, Zorana Arunović i Bobana Veličković vazdušnim pištoljem (finale u 12,15), kao i Jasmina Grgić za „em – ku – es“. MK puškom trostav gađaće i muškarci koji prođu eliminacije.

Povezana vest:  Ivana Maksimović, Milenko Sebić, Damir Mikec i Zorana Arunović prvaci Beograda