gabala cetvrti dan mikecMikec peti MK pištoljem u Gabali

Srpski strelac Damir Mikec osvojio je četvrtog dana finala Svetskog kupa u Gabali u Azerbejdžanu peto mesto MK pištoljem sa 131 krug. Zlatna medalja i veliki kristalni globus Međunarodne federacije streljačkih sportova (ISSF) pripali su Živeo Vangu (Kina) sa 195,8 krugova, drugi je bio Tomojuki Masuda (Japan) sa 194,8, a treći Vei Pang (Kina) sa 180,1 krug.
Drugi srpski predstavnik u ovoj disciplini Andrija Zlatić zauzeo je deseto mesto sa 541 krugom (po serijama 89, 93, 94, 91, 87, 87). Finale je vredelo 554 kruga.
Pre finala Mikec je bio drugi sa 562 kruga (94, 94, 92, 94, 95, 93). Najbolji rezultat osnovnog dela imao je Španac Pablo Karera sa 563 kruga.
Srpski strelci su završili učešće na finalu Svetskog kupa u Gabali sa jednom medaljom. Prvog dana takmičenja Andrea Arsović je osvojila „srebrni“ kristalni globus za drugo mesto u finalu vazdušnom puškom. U istoj disciplini Ivana Maksimović je bila sedma u finalu.
U finalu je gađala i Zorana Arunović vazdušnim pištoljem i osvojila osmo mesto. Vazdušnom puškom Milutin Stefanović je zauzeo deveto mesto.

Povezana vest:  STRELJAŠTVO, Srpski miks puškom na finalnom turniru Svetskog kupa