zg arunovicArunovićeva prva, srebra za sestru i brata Grgić, bronza Mikecu u Zagrebu

Zorana Arunović osvojila je prvo mestao, a sestra i brat Jasmina i Dimitrije Grgić srebrne medalje u gađanju vazdušnim pištoljem, dok je bronza pripala Damiru Mikecu drugog dana streljačkog turnira „Trofej Mladosti“ u Zagrebu.
Zorana Arunović (Crvena zvezda) je odbranila prošlogodišnju titulu. U finalu je  polovina učesnica bile iz Srbije jer su  gađale, uz vlasnicu srebra Jasminu Grgić (Smederevo) i Bobana Veličković (Bor 030) koja je na kraju bila peta i Jasna Šerkarić (Crvena zvezda) koja je završila na osmom mestu. Arunovićeva je gađala  odlično finale (201 krug) i ubedljivo pretekla  Grgićevu. Sportskog direktora SS Srbije Srećka Pejovića mogu da raduju rezultati u osnovnom delu jer su sve četiri srpske finalistkinje imale više od 380 krugova (koliko je i vredela skupa ulaznica za finale) a najbolja je bila Bobana Veličković sa sjajnih 386 krugova!
Umuškoj konkurenciji Dimitrije Grgić (Akademac) zauzeo je drugo meso kao i prošle godine, dok je Damir Mikec – „bronѕani“.  Grgić je pre finala bio ubedljivo najbolji sa sjajnih 586 krugova, dok je Mikec bio treći sa 579 krugova.
Prvog dana na „Trofeju Mladost“ u Zagrebu Milutin Stefanović („Čika Mata“) osvojio je vazdušnom puškom prvo mesto, istim oružjem Dragana Todorović (Novi Beograd Ušće) zauzela je drugo, dok su Ivana Maksimović (Akademija Maksimović) i Nemanja Mirosavljev (Novi Sad) osvojili treća mesta!
Tako je ukupan bilans u Zagrebu osam trofeja – dva zlatna, tri srebrna i tri bronzana.
Rezultati drugog dana „Trofeja Mladosti“ u Zagrebu – vazdušni pištolj – muškarci: 1. Tuzinski (Slovačka) 201,8, 2. Dimitrije Grgić 189,1, 3. Damir Mikec (obojica Srbija) 178,1 krug itd. Pre finala: 1. Grgić 586, 2. Tuzinski 580, 3. Mikec 579 itd. Finale vredelo 571 krug, Plasman ostalih srpskih strelaca:  12. Andrija Zlatić 569, 13. Vasilije Groza 568…49. Srđan Jovanović 544, 50. Mladen Orlić 543. Ukupno 58 učesnika.
Žene: 1. Zorana Arunović 201,0, 2. Jasmina Grgić (obe Srbija) 197,1, 3. S. Čonka (Mađarska) 177,3, …5. Bobana Veličković 136,4,…8. Jasna Šekarić (obe Srbija) 73,7 krugova itd. Pre finala: 1. Veličković 386, 2. Grgić 383, 3. Arunović 381…8. Šekarić 380 krugova. Finale vredelo 380 krugova. Plasman ostalih srpskih takmičarki: 25. Ana Alentijev 366, 32. Lea Aleksić 357,  38. Ana Todorović 349 krugova itd. Ukupno 39 učesnica.
Prošle godine osvojeno je ukupno pet trofeja. Zorana Arunović osvojila je zlatnu medanju u gađanju vazdušnim pištoljem, Andrea Arsović vazdušnom puškom, Dimitrije Grgić okitio se srebrom pištoljem kao i Ivana Maksimovvić vazdušnom puškom, dok je bronzu osvojio vazdušnom puškom Kragujevčanin Milutin Stefanović („Čika Mata“).