damir mikecMikec pozlatio olimpijsku vizu!

Damir Mikec reprezentativac beogradskog Policajca osvojio je zlatnu medalju MK pištoljem na Svetskom kupu u streljaštvu u Fort Beningu u SAD sa 193,1 krug i osvojio i olimpijsku vizu za Rio 2016.
Drugo mesto pripalo je svetskom broj jedan Jingoh Jinu iz Koreje, sa 191,9 krugova, dok je treću poziciju zauzeo Ksuan Vinh Hoang iz Vijetnama sa 168,3 kruga.
Pre finala Mikec je bio četvrti sa 567 krugova. Finale je vredelo 563 kruga, Drugi srpski predstavnik Dimitrije Grgić se plasirao na 19. mesto sa 558 krugova.
Mikec je doneo drugu olimpijsku vizu za SS Srbije i OKS u prva dva dana Svetskog kupa u Fort Beningu. Prvog dana zlatnom medaljom overio je kartu za Rio Milutin Stefanović. Sada Srbija ima ukupno šest olimpijskih viza. Dve su u Granadi prošle godine na SP osvojile Andrea Arsović (puška) i Jasna Šekarić (pištolj), a dve ove godine na Svetskom kupu u Koreji Ivana Maksimović (puška) i Dimitrije Grgić (pištolj).

Povezana vest:  Evropski prvaci osvojili Trofej Beograda u miksu