grgic ristovic raseta trener mitja grgic foto usss

Reprezentacija šesta, Grgićeva sedma MK pištoljem na Univerzijadi

Ženska reprezentacija Srbije u gađanju MK pištoljem 30 plus 30 metaka zazela je šesto mesto u konkurenciji deset ekipa na Univerzijadi u Gvangdžuu u Koreji sa1.694 kruga (Grgić 581, Rašeta 557, Ristović 556), dok je u pojedinačnom finalu Jasmina Grgić osvojila sedmo mesto.
Ekipno, slavila je Koreja sa 1.738 krugova ispred Tajlanda sa 1.715 i Rusije sa 1.708 krugova. Grgićeva je ušla u borbu za pojedinačne medalje („ulaznica“ je koštala 575 krugova) kao peta sa solidnim rezultatom od 581 krug (288 precizno i 293 brza paljba). U polufinalu imala je deset „hitova“ (unutrašnjih centara boljih od 10,3) i zauzela sedmo mesto. U meč za zlato odmah su prošle Juimei Lin (Kina) sa 19 i Munhieon Čo (Koreja) sa 17 „hitova“ a u meč za bronzu Hie Ji Kim (Koreja) sa 16 i Ćing Juan Žou (Kina) sa 14 „hitova“. Lin je u finalu finala sa 7:1 pobedila Čo, dok je bronza pripala Kim iz Koreje koja je slavila sa 7:5 protiv Žou. Danica Rašeta je na kraju bila 31. sa 557 (270 i 287) a Aleksandra Ristović je završila na 35. mestu sa 556 krugova (272, 284).
Odžane su elimnacije (zbog većeg broja prijavljenih takmičarki od kapaciteta strelišta) MK puškom 60 metaka ležeći za žene koje su se računale za ekipni plasman. Srbija je završila na desetom mestu sa1.838 krugova (Maksimović 618,8, Biserčić 610,1, Todorović 609,4). Pobedila je selekcija Tajlanda sa 1.864,4 kruga ispred Kine sa 1.857,5 i Irana sa 1.851,4 kruga. Ukupno je bilo 17 reprezentacija.
Sve tri srpske takmičarke prošle su u pojedinačne kvalifikacije trećeg dana, u utorak 7. jula. Ivana Maksimović je u drugoj eliminacionoj grupi bila peta sa 618,8 krugova. Najbolji rezultat zabeležila je Saninta Majšašep (Tajland) 625,9 krugova što je zbog promena pravila i prvi rekord osnovnog dela Univerzijade.
Strelci su prvog dana turnira doneli i prve dve medalje srpskom studentskom sportu. Ženska reprezentacija (Ivana Maksimović, Dragana Todorović i Katarina Biserčić) osvojila je srebro vazdušnom puškom, dok je se pojedinačnom bronzom okitila Ivana Maksimović.
Pre ovih trofeja na Univerzijadama srpski strelci – studenti su osvojili tri srebrne i jednu bronzanu medalju: 2007. u Tajlandu Milenko Sebić srebro MK puškom trostav, 2011. u Ženšenu u Kini dve srebrne – Zorana Arunović i Damir Mikec MK pištoljem i 2013. u Kazanju u Rusiji bronza je pripala muškoj reprezentaciji MK puškom trostav (Igor Čotra, Borislav Mazinjanin i Milutin Stefanović).

Povezana vest:  Zorana Arunović pozvala ljubitelje sporta u Kovilovo na 35. „Internacinalno prvenstvo Beograda“ u st