ANDRIJA ZLATIC_kovilovoZlatić šesti, Mikec sedmi u finalu MK pištoljem na Svetskom kupu u Beogradu!

Andija Zlatić, reprezentativac užičkog kluba „Aleksa Dejović“, osvojio je šesto mesto u gađanju MK pištoljem na Svetskom kupu u Beogradu sa 657,9 (561) krug, dok je sedmu poziciju zauzeo Damir Mikec iz beogradskog Policajca sa 657,2 (563). Zlatić je i pre finala bio šesti i nije uspeo da se pomeri, iako je imao drugu najbolju finalnu seriju 96,9 krugova, dok je Mikec, iako je imao četvrti finali rezultat (94,2), pao sa petog na sedmo mesto.

Treći srpski predstavnik Dimitrije Grgić je odličan 17. sa 556 krugova (po serijama 93, 88, 95, 95, 93, 92). Sa ova tri rezultata kao ekipa na evropskom ili svetskom šampionatu osvojili bi sigurno medalju!

Andrija Zlatić, vicešampion sveta iz Lahtija 2002. i evropski šampion iz Praga 2009, devetim metkom u finalu „ubio“ je 7,1 krug i nije uspeo da se pomeri neki stepenik više. Priliku za bolji osnovni rezultat propustio je i lošom petom serijom (93, 94, 98, 93, 89, 94) u sovnom delu, a do tada je u stopu pratio vodeće:

– Naređao sam tri osmice i pokvario rezultat – priznao je Zlatić. – Moram, ipak, da budem zadovoljan, ovo mi je tek drugo finale MK pištoljem na svetskim kupovima u karijeri. Prvi put sam gađao 2006. u Rezendeu u Brazilu i takođe bio šesti! Ovo mi je drugi svetski kup ove sezone,  u Pekingu sam MK pištoljem bio dva kruga do finala i zauzeo 14. mesto.

Povezana vest:  Babićeva pobedila u Plzenu

CESTITKA MIKECU OD TRENERA I BRATA GORANADamir Mikec je  ujednačeno gađao u meču (96, 93, 94, 93, 92, 95) ali ni jedna serija nije „iskočila“ da ga povuče ka vrhu, tako da je u finale ušao sa 563 kruga, osam manje od vodećeg Slovaka Pavola Kopa:

– Završio sam veoma uspešnu sezonu na svetskim kupovima i mogla bi da uđe u rubriku „Verovali ili ne“. Mislim da ni jedan strelac u svetu nema dve medalje i učešće ove godine u sedam od osam mogućih finala. Osvojio sam zlato u Fort Beningu i srebro u Pekingu i po tome ću pamtiti ovu seriju – rekao je Damir Mikec. –  Gađao bih i u For Beningu u tom osmom finalu da se veče pre njega nisam otrovao od hrane u italijanskom restoranu i bilo mi je ceo taj dan loše. Ovde u Kovilovu u finalu ponovo sam imao problem sa „padanjem“ prednje mušice i to je uticalo da vežem dve osmice  osmim i devetim metkom. Pre toga, sedmim metkom sam, čini mi se, isto nišanio i opalio i pogodio sam 10,6 krugva, pa sam se, možda, malo opustio i zbog te dve greške sam pao za dva mesta.

Povezana vest:  Urbanisti onemogućili Jasni Šekarić da se takmiči!

Mikec je ove godine u Sidneju bio četvrti vazdušnim pištoljem, a u Pekingu peti. Peto mesto osvojio je u Beogradu. MK pištoljem je u Sidneju bio sedmi, a istu poziciju zauzeo je i u Beogradu.

Slovak Pavol Kop, odmakao je posle osnovnog dela sa 571 krugom i činilo se da će rutinski osvojiti prvo mesto, jer je imao dva kruga bolji rezultat od pratilaca. Međutim, Ukrajinac Oleg Omelčuk, koji je imao 569 krugva u osnovnom delu, poslednjim metkom je „ubio“ 10,6 a Kop 9,2  kruga i titula je otišla u Ukrajinu za 0,3 kruga – 665 (569), dok je Kop završio sa 664,7 (571) krug. Treće mesto pripalo je Vladimiru Isakovu iz Rusije sa 663,1 (569)! Isakov je bio treći i vazdušnim pištoljem u Kovilovu. Ukrajinac Serhi Kudrija je imao 99,6 krugova u finalu i sa sedmog mesta skočio na četvrto! Za jedno mesto u finalu raspucavala su tri strelca sa po 560 krugova, najprecizniji u dodatnih pet metaka bio je Slovak Jan Fabo, eliminsavši Amerikanca Zarenskog i Ukrajinca Bidnijaka.

Povezana vest:  Posle ekipnog zlata, Jovanović peti u trostavu na EŠ

MIKEC I DIMITRIJE GRGICOmelčuku je ovo treće zlato sa svetskih kupova (Rio 2008, Bangkok 2007, Beograd 2010) i ima i jedno zlato vazdušnim pištoljem iz Rija 2008. Osvojio je i bronzu MK pištoljem u Pekingu ove godine. Vazdušnim pištoljem je pobedio u finalu Svetskog kupa u Bangkoku 2008. Bio je četvrti u na OI u Pekingu MK pištoljem.

U petak 2. jula na vatrenu liniju će u kvfalifikacijama MK puškom 60 metaka ležeći Nemanja Mirosavljev, Stevan Pletikosić i Milenko Sebić. Finale je od  11 časova. U eliminacijama MK puškom 3 puta 20 metaka gađaće seniorke Lidija Mihajlović, Andrea Arsović i Bojana Nikolić.

Rezultati, Svetski kup u Beogradu, MK pištelj, muškarci: 1. Oleg Omelčuk (Ukrajina) 665 (569), 2. Pavol Kop (Slovačka) 664,7 (571), 3. Vladimir Isakov (Rusija) 663,1 (569). 4. Serhi Kudrija (Ukrajina) 660,6 (561), 5. Norair Bahtamjan (Jermenija) 660,5 (567), 6. Andrija Zlatić (Srbija) 657,9 (561), 7. Damir Mikec (Srbija) 657,2 (563), 8. Jan Fabo (Slovačka) 652,7 (560) …17. Dimitrije Grgić (Srbija) 556 krugova itd. Ukupno 76 učesnika.