proglasenje juniori puska Marko Zivic drugiTiha Todorović i Marko Živić osvojili druga mesta na turniru „Olimpijske nade“ u Njitri

Tiha Todorović juniorka pirotske družine „Milorad Mančić Lukanjac“ i Marko Živić junior kluba Niš, osvojili su druga mesta u gađanju vazdušnom puškom na turniru „Olimpijske nade“ u Njitri u Slovačkoj.

Todorovićeva je u finale ušla kao druga sa dva kruga zaostatka u odnosu na vodeću Mazurovu iz Čečške, pogodila je 102 kruga u  finalu i nije uspela da ugrozi prvo mesto. Živić je imao jednak broj krugova posle osnovnog dela (594) kao i vodeći Mađar Biatovski, ali je mladi mađarski strelac gađao fantastično finale 105, 1 (Živić 101,8) i ubedljivo osvojio prvo mesto.

Peto mesto u finalu juniora zauzeo je Borislav Maziljanin strelac Policajca, dok je šesti bio Igor Čotra junior Zvezdare. U ženskom juniorskom finalu osma je bila Andrea Spasojević iz kragujevačke družine „Čika Mata“.

Povezana vest:  Srpski treneri uspešni na kursevima ISSF: Arunovićevoj i Markoviću „B“ licence

– Možemo da budemo zadovoljni, prvog dana smo osvojili ukupno osam ekipnih i pojedinačnih medalja na veoma jakom takmičenju koje uživa ogroman ugled u svetu – rekao je jedn od trenara u stručnom štabu Dragan Donević, šef struke u Partizanu. – I drugog dana imali smo petoro finalista i osvojili dva srebra što čini naše učešće veoma uspešnim.

proglasenje juniorke drugi dan Tiha Todorovic drugaOdlazak na turnir (46 strelaca i 11 trenera)  zajednički su organizovali SS Beograda, SS Srbije i klubovi.

Rezultati, turnir „Olimpijske nade“ u Njitri, drugi dan, vazdušna puška, juniorke: 1. Nikola Mazurova (Češka) 501,5 (3989, 2. Tiha Todorović (Srbija) 498 (396), 3. Katinka Sij (Mađarska) 496,3 (394)…8. Andrea Spasojević (Srbija) 490,5 (393). Rezultati ostalih srpskih takmičarki: Dragana Todorović 391, Dušica Antonijević 391, Tašana Bogatinovski 390, Marina Simić 390, Tijana Kolarik 389, Selena Čolović 386, Katarina Biserčić 384, Ana Vranješ, Dragana Paleček, Marija Bubalo po 381, Jelena Zeljajić 378, Marta Bireš 376, Marija Pavlović 374, Bojana Bečanović 371, Ana Trajković 370 krugova. Finala vredelo 392 kruga.

Povezana vest:  Arsovićeva i Mikec sa broja 1 u Evropi idu u Baku

Juniori: 1.  Mate Biatovski (Mađarska) 699,1 (594), 2. Marko Živić (Srbija) 695,8 (594), 3. Serhi Kasper (Ukrajina) 690,4 (589)…5. Borislav Mazinjanin (Srbija) 688,3 (589), 6. Igor Čotra (Srbija)  687 (586) krugva itd. Rezultati ostalih srpskih mladih strelaca:  Stefan Aleksandrovski 582, Miloš Ivanković 580, Gabrijel Dautović 580, Andrija Molovanović 577, Marko Milošević 572, Bojan Rangelov 572, Goran Vlajković 576, Aleksandar Petkoski 574, Igor Bučić 569, Pavle Milutinović 569, Nikola Markoski 567, Stefan Tošić 563, Marko Maksimović 549, Luka Miljanić 546 krugova.  Finale vredelo 586 krugova.

Povezana vest:  Pančevcima sve titule serijskom vazdušnom puškom na Prvenstvu Vojvodine u Vrbasu

Vazdušni pištolj, juniorke, Srbija nije imal finalistkinju, rezultati srpskih takmičarki: Danica Rašeta 363, Emilija Zdravković 359, Ana Alentijev 355, Nikolina Zagorac 354, Aleksandra Matijašević 352, Nevena Mitić 332. Finale vredelo 369 krugova. Ekipno, prvi dan: 1. Ukrajina 1.113, 2. Rumunija 1.096, 3. Ukrajina B 1.084, 4. Srbija A 1.063 (Rašeta 358, Zagorac 353, Zdravković 352), 5. Srbija B 1.047 (Matijašević 350, Alentijev 345, Mitić 352).

Prvog dana juniori pištoljem su zauzeli deveto mesto sa 1.567 krugova (Lalić 543, Stojanović 541, Lazić 483).