dragan markovic
Srbiji četiri prva mesta, dva druga i jedno treće prvog dana turnira “DC open“ u Solinu kraj Splita

Srpski reprezentativci, osvojili su četiri prva mesta, dva druga i jedno treće prvog dana međunarodnog turnira u „DC open“ u Solinu kraj Splita na kome učestvuje oko 200 strelaca iz osama zemalja.
Bobana Veličković iz Bora 030 pobedila je vazdušnim pištoljem za seniorke sa odličnih 386 krugova, pretekavši Vlatku Pervan (Hravstka) 375 i Antoanetu Bonevu (Bugarska) 375.
Muškim pištoljem zlatom se okitio Dimitrije Grgić iz beogradskog Akademca sa 579 krugova. Bio je balji od Saše Špirelje 577 i Igora Kozića (obojica Hrvatska) 573. Drugi srpski strelac pištoljem Uroš Kačevenda iz Novog Sada zauzeo je šesto mesto sa 571 krugom.
Srbija je osvojila i obe zlatne ekipne medalje vazdušnom puškom za seniorke i seniore. U ženskoj konkurenciji Srbija je prva sa 1.192 kruga (Ivana Maksimović 399, Andrea Arsović 392, Jelena Zeljajičć 391),  a u muškoj sa 1.774 kruga (Nemanja Mirosavljev 594, Dragan Marković 594, Milenko Sebić 586).
Kod seniorki Ivana Maksimović iz Novog Beograda Ušća  je sa 399 krugova zauzela drugo mestio. Jedinu devetku pogodila je 38. dijabolom! Pobedila je Živa Dvoršak (Slovenija) sa 399 krugova, treća je Sanja Kovač (Hravatska) sa 397 krugova. Andera Arsović je osma sa 392 kruga a Jelena Zeljajić (obe Partizan) deseta sa 391 krugom.
Mađarski olimpijac Peter Šidi osvojio je prvo mesto vazdušnom puškom  za seniore sa 599 krugova, drugi i treći su sa po 594 kruga Nemanja Mirosavljev i Dragan Marković (obojica Novi Sad). Milenko Sebić iz Policajca imao je 586 krugova, a do prošle sezone još junior Žarko Trifunjagić iz Novog Sada 579 krugova. Pojačanje Novog Beograda Ušća Slovenac Željko Miočević „ubio“ je 587 krugova.
Odlazak na turnir, u  okviru programa priprema za Olimpijske igre u Londonu, na kojima  Srbija ima trenutno sedam mesta, finansirao je  Olimpijski komitet Srbije za olimpijce, olimpijska kandidate i njihove trenere. Za ostale strelce troškove snose klubovi.
Drugog dana, u nedelju, po 35 najboljih u svakoj disciplini posle prvog dana gađaće za nagrade 400, 300, 200, 60, 40, 30, 20 evra. Organizator je nekadašnji jugoslovenski selektor Siniša Vitez.
Povezana vest:  Novo zlato: Arunovićeva i Mikec trijumfovali u takmičenju miks parova u Minhenu