arsovic_3

Ženska reprezentacija Srbije vicešampion Evrope vazdušnom puškom, Andrei Arsović pojedinačna bronza!

Ženska reprezentacija Srbije vazdušnom puškom osvojila je srebrnu medalju na Šampionatu Evrope u finskom mestu Vierumaki sa 1.188 krugova  i 92 centra (Andrea Arsović 397, Dragana Todorović 396, Ivana Maksimović 395). Ujedno ovaj rezultat je i novi državni rekord. Stari od 1.186 krugova bio je vlasništvo Partizana sa državnog prvenstva 2007. Ovo je prva evropska medalja ženske reprezentacije vazdušnom puškom posle bronzanog trofeja na EŠ 1996. u Budimešti (Sanja Ivošev, Aranka Binder i Lidija Mihajlović).
Zlato su osvojile Nemice sa 1.190 krugova, bronzu Francuskinje sa 1.188 krugova ali 88 centara. Ukupno 21 reprezentacija.
U pojedinačnom finalu Andrea Arsović je osvojila bronzanu medalju sa 501,4 (397) krugova i drugom najboljom finalnom serijom do 104,4 kruga. Sa šestog msta došla do pobedničkog postolja! Zlato je pripalo Nemici Sonji Fajlšifter, a srebro Čehinji Katarini Emons. Ovo je Arsovićevoj druga evropska medalja, prvu i to zlatnu osvjila je u Merakeru 2010.
U finale se Andrea Arsović i to posle dodatnog raspucavanja sa pet dijabola. Pet takmičarki sa 397 krugova borilo se za tri mesta u pelj ofu i Arsovićeva je sa 52 kruga imala najbolju seriju.
Na 16. mesto se plasirala Dragana Todorović sa 396 krugova (99, 100, 99, 98) dok je 21. Ivana Maksimović sa 395 krugova (98, 99, 100, 98). Todorovićevoj je nedstajao jedan krug da osvojili olimpijsku vizu za London. Četiri olimpijske vize osvojila je prva u osnovnom delu Živa Dvoršak iz Slovenije, sedmoplisirana Marte Torvik iz Norveške, desetoplasirana Pavla Vronska (Poljska) i 12. -toplasirana Petja Lukanova (Bugarska).
Povezana vest:  Još dve pobede Mikeca i Grgića u Bundes ligi