jasna sekaric treca u minhenu

Jasna Šekarić šesta MK pištoljem u Londonu

Reprezentativka Srbije Jasna Šekarić članica Crvene zvede osvojila je visoko šesto mesto u gađanju MK pištoljem 30 plus 30 metaka na Svetskom kupu (predolimpijskom turniru) u Londonu sa 786,8 (586) krugova.
U konkurenciji 67 takmičarki druga srpska takmičarka Bobana Veličković plasirala se na 37. mesto sa 572 kruga (precizno 292, brza paljba 280) dok je Zorana Arunović osvojila 42. mesto sa 570 krugova (287 i 283).
Šekarićeva je ušla u finale sa četvrtim rezultatom od 586 krugova. Gađala je ujednačeno, precizno  293, brza paljba 293 kruga. Međutim, finale, četiri serije po pet metaka, gađala je slabije (imala je u trećoj seriji i 7,7 krugova) i ukupno je „ubila“ 200,8 krugova, što je bio najslabiji rezultat od osam finalistkinja.
– Šekarićevoj sve čestitke za odličan rezultat osnovnog dela – kaže v.d. selektora Goran Maksimović.- Gađala je veoma sigurno i očekivali smo dobar i finalni rezultat. Međutim, sedmica je sve pokvarila, a na kraju nije imala ni sreće . U poslednjoj seriji imala je sve „tanke„ centre: 10,0 – 10,0, – 10,1, – 10,3, – 10,2 i propstila je šansu da osvoji medalju!
Finale je vredelo 583 kruga ali se još pre početa znalo ko će osvojiti zlato! Jang Mi Kim iz Koreje imala je osnovni rezultat od 592 kruga (294 i 298) što je samo dva kruga manje od svetskog rekorda i u startu je imala četiri kruga više od prve pratilje Lenke Maruskove (Češka). Takmičarka iz Koreje je gađala finale veoma sigurno 204,9 i sa 796,9 krugova i novim svetskim rekordom finala (stari 796,7 – Grozdeva, Bugarska 2005. Svetski kup u Čangvonu) ubedljivo pobedila. Na drugo mesto probila se Selin Gobervil (Francuska) sa 791,2 (586) krugova zahvaljujući odličnih 205,2 krugova u finalu. Treća je bila Maruskova (Češka) sa 790,4 (588) krugova.
Završena su i nadmetanje u muškoj i ženskoj kokurenciji u gađanju glinenih golubova – skit. Stefan Nilsen, 22- godišnji olimpijac Švedske, pobedio je sa 148 golubova (osnovni deo 123 i maksimalna finalna serija 25) ispred Mikule Milčeva (Ukrajina) sa 147 (122 i 25) dok je bronzu posle raspucavanja osvojio olimpijski šampion iz Pekinga  Vinsen Henkok (SAD) sa 146 golubova (122 i 23). I Norvežanin Brovold imao je isti rezutlat i odluči su dodatni hici do prvog promašaja. Henkok je pogodio desetog goluba, Brovold promašio…
U ženskoj konkurenciji 29 – godišna Kineskinja Vei Ning slavila je posle raspucavanja sa Dankom Bartekovom (Slovačka). Obe su imale po 96 golubova (71 i 25), Kineskinja je pogodila drugog dodatnog goluba, Bartekova je promašila. Treće mesto pripalo je, takođe posle raspucavanja Kimberli Roud (SAD)  koja je pogodila četvrtog dodatnog goluba. Tajlađanka Sutija Jilvičaloemit  je promašila i osvjila četvrto mesto. Obe su imale po 95 golubova (71 i 24).
Petog dana, 23. aprila su eliminacije MK puškom 60 metaka ležeći  za muškarce i gađaće Nemanja Mirosavljev i Stevan Pletikosić. Kvalifikacije i finale su 24. aprila.

Povezana vest:  Novi Sad dogodine proslavlja 220 godina rada