saranovic

Nikola Šaranović bez finala

Crnogorski strelac Nikola Šaranović nije uspeo da se plasira u finale takmičenja na Olimpijskim igrama u Londonu, u disciplini vazdšni pištolj. On je u kvalifikacijama, kao i pre četiri godine u Pekingu, nastup završio na 41. mestu. Šaranović je u kvalifikacijama imao učinak od 565 poena.

Najuspešniji u kvalifikacijama bio je Japanac Jongoh Džin sa 588 krugova. Najbolji iz Pekinga, Kinez Vei Pang, bio je drugi sa 586, dok je treće mesto pripalo srpskom olimpijcu Andriji Zlatiću (585).

Povezana vest:  Iz Uljme osmoro najboljih gađaće za titule na Prvenstvu Vojvodine 8. aprila

Plasman u finale izborili su još Španac Pablo Karera, Italijan Luka Teskoni, Ukrtajinac Oleh Omelčuk, Finac Kai Janson i Žoao Kosta iz Portugalije. Finale je na program u 16,30.

Šaranović je prvi crnogorski takmičar koji je nastupio u Londonu. On će se 5. avgusta takmičiti i u diisciplini malokalibarski pištolj.