Peter Robert Russel Wilson of Great Britain

Britanci se radovali posle dubl trapa

Britanci su posle 12 godina osvojili medalju, ponovo zlatnu u gađanju glinenih golubova – disciplina dubl trap.
Piter Robert Rasel Vilson  je slavio sa 188 golubova (143 u osnovnom delu i 45 u finalu). Srebrnu medlju osvojio je sa fantastičnom finalnom serijom od 49 golubova (maksimum 50) Hakan Dalbi (Švedska) koji je sa šestog mesta pre finala „skočio“ na pobedničko postolje sa 186 golubova (137 i 49).
Za bronzu su raspucavali Vasili Mosin (Rusija) i Fehaid Aldehani (Katar). Imali su po 185 golubova (140 i 45) i prvi dubl u raspucavanju su pogodili, u durgom pokušaju je Kuvajćanin promašio i bronza je otišla u Rusiju.
Vilson je svetski rekorder finala u ovoj disciplni sa 198 golubova. Ima pobede na dve Svetska kupa – ove godine u SAD i prošle u Sloveniji. Upravo u SAD je i postavio svetski rekord. Kao junior bio je šampion Evrope 2006. u Mariboru. Dalbi ima dve pobede u finalu Svetskog kupa i tri evropske titule, poslednju iz Larnake ove godine.

Povezana vest:  Zorana Arunović pobedila na „Otvorenom prvenstvu Mađarske"