andrea i srTri medalje za Srbiju na Svetskom kupu u Koreji

Srpske reprezentativke u streljaštvu osvojile su danas tri medalje na Svetskom kupu u korejskom Čangvonu – Andrea Arsović stigla je do zlata u gađanju puškom – trostav 50 metara, u istoj disciplini Ivana Maksimović osvojila je bronzu, dok je Zorana Arunović u gađanju vazdušnim pištoljem osvojila srebro.
Arsovićeva je do zlata stigla sa 455,5 krugova, drugo mesto pripalo je Kineskinji Pejing Li sa 454,3, dok je Maksimovićeva osvojila 442,5 krugova.
Arunovićeva je osvojila srebro ju disciplini vazdušni pištolj 10 metara sa 199 krugova, iza prvoplasirane Kineskinje Ži Ren, koja je „upucala“ 201,8 krugova, a ispred bronzane Korejke Kim Žangmi sa 177,8 krugova.
U istoj disciplini Jasna Šekarić je zauzela sedmo mesto sa 97,4 krugova
Srbija sada ima četiri medalje u Koreji, jer je Maksimovićeva prethodno osvojila bronzanu medalju u gađanju vazdušnom puškom sa 10 metara.

Povezana vest:  U nedelju finale Kupa Srbije standardnim vazdušnim oružjem u Kragujevcu