vnns marta biressZlatić, Čičevski i Marta Bireš pobedili na „VN Novog Sada“, Ivana Maksimović i Mikec drugi

Andrija Zlatić („Aleksa Dejović“, Užice) pobedio je MK pištoljem za seniore trećeg dana „Velike nagrade Novog Sada“, dok je titulu za juniore MK puškom 60 metaka ležeći osvojio sjajni Jovan Čičevski iz družine Novi Sad, organizatora ovog takmičenja na kome je učestvovalo oko 150 strelaca iz Slovenije, Hrvatske, Južne Afrike, Salvadora, BiH i Srbije. Organizatorima su pomogli Grad Novi Sad, Sekretarijat za sport i omladinu Vojvodine, „Insajd“ streljački magazin, municija Ili i marketinška agencije „Hendmejd“.
U tri dana srpski strelci su na „VN Novog Sada“ osvojili 17 medalja (pet zlatnih, sedam srebnih i pet bronzanih). Seniori su osvojili sedam (2 – 4 – 1) juniori deset (3 – 3 – 4).
U gađanju pištoljem za seniore drugo mesto pripalo je Damiru Mikecu iz Policajca, dok je srbrnu medalju u gađanju MK puškom 60 metaka ležeći za seniorke osvojila Ivana Maksimović iz Novog Beograda Ušća. Treća za seniorke, ujedno i prva za juniorke ovim oružjem, bila je Marta Bireš (Jedinstvo, Stara Pazova).
U konkurenciji juniorki puškom postolje je bilo puno srpskih omladinki, jer je drugo mesto pripalo Novosađanki Milici Bibić, a treće njenoj drugarici iz kluba Violeti Teodori Trifunov.
Andrija Zlatić je odličnim finalom osvojio zlato MK pištoljem ispred Damira Mikeca i Hrvata Vlade Cindrića. Pre finala Mikec je sa odličnih 567 krugova bio prvi, Zlatić sa 559 krugova drugi, a Cindrić sa 555 krugova treći. Četvrtoplasirani posle osnovnog dela sa 547 krugova Dimitrije Grić iz Akademca završio je na šestom mestu. Duško Petrov iz Policajca, pre finala šesti sa 541 kruga, u finalu je bio peti. Novosađanin Rastko Jokić koji je posle osnovnog dela imao 537 krugova i sedmo mesto, ostao je sedmi.
Seniorsku titlu posle uzbudljivog finala MK puškom 60 metaka ležeći osvojio je Slovenac Rajmond Debevec sa 0,5 krugova više do Mađara Petera Šidija, dok je brnoza pripala Norbertu Sabianu (Mađarska). Najbolji plasman od srpskih strelaca imao je na četvrtom mestu Milutin Stefanović iz „Čika Mate“ (Kragujevac). Peti je bio, sa sjajnim osnovnim rezultaom od 621,1 krug, junior Jovan Čičevski (Novi Sad). Pre finala vodeći sa 622 kruga Kragujevčanin Stevan Pletikosić završio je na šestom mestu. Debevec je imao sa 621,9 krugova drugi osnovni rezultat, a Šidi sa 621,7 krugova – treći. Čičevski je posle osnovnog dela sa 621,1 krug bio četvrti, a Stefanović sa 620,4 kruga – peti rezultat.“Bronzani“ Mađar Sabian je bio sa 618,5 krugova posle osnovnog dela osmi. Toliko je vredilo i finale.
Prvog dana srebro je osvojila Jasna Šekarić MK pištoljem sa seniorke, a bronzu Ana Alentijev za juniorke. Drugog dana u trostavu MK puškom Milenko Sebić i Stevan Pletikosić su bili prvi i drugi za seniore, dok su Marta Bireš i Tijana Kolarik bile druga i treća juniorka. Tasić, Aleksandrovski i Čičevski su osvojili sve tri medalje za omladince u trostavu. Trećeg dana, Zlatić i Mikec su bili prvi i drugi MK pištoljem, Ivana Maksimović druga puškom, a Marta Bireš treća za seniorke ovim oružjem. Marta Bireš, Milica Babić i Violeta Teodora Trifunov osvojile su sve tri juniorske medalje MK puškam 60 metaka ležeći trećeg dana. Jovan Čičevski je bio prvi junior ovim oružjem.
Rezultati, treći dan „VN Novog Sada“ – MK puška 60 metaka ležeći, dame (ne gađaju finale): 1. Esmari Van Renen (Južna Afrika) 593, 2. Ivana Maksimović (Novi Beograd Ušće) 590, 3. Marta Bireš (Novi Sad) 587… 5. Tašana Bogatinovski (Pančevo) 585, 6. Milica Babić (Novi Sad) 585, 7. Dragana Todorović (Novi BeogradUšće) 585, 8. Violeta Teodora Trifunov (Novi Sad) 583, 10. Andre Arsović (Partizan) 582 kruga itd.
Juniorke: 1. Marta Bireš (Jedinstvo) 587, 2. Milica Babić 585, 3. Violeta Teodora Trifunov (obe Novi Sad) 581, 4. Dragana Paleček (Novi Beograd Ušće) 581… 6. Tijana Kolarik (Pančevo) 572, 8. Marina Simić (Novi Beograd Ušće) 568 krugova itd.
Seniori: 1. Debevec (Slovenija) 206,5, 2. Šidi 206, 3. Sabian (obojica Mađarska) 184,8, 4. Milutin Stefanović („Čika Mata“) 163,5, 5. Jovan Čičevski (Novi Sad) 140,9, 6. Stevan Pletikosić („Čika Mata“) 121,8… 9. Nemanja Mirosavljev 618,3 11. Dragan Marković (obojica Novi Sad) 617,5, 13. Stefan Aleksandrovski (Jedinstvo) 616,4, 15. Stefan Višekruna 614,3, 16. Milenko Sebić (obojica Novi Beograd Ušće) 614, 18. Miloš Tasić (Vranje) 611,8 itd.
Juniori: 1. Jovan Čičevski (Novi Sad) 621,1, 2. Petar Gradinarski (Bugarska) 618,9, 3. Andrija Mikuljan (Hravatska) 616,6, 4. Stefan Aleksandrovski (Jedinstvo) 616,4, 5. Miloš Tasić (Vranje) 611,6, 8. Andrija Milovanović (Niš) 604,1 itd.
MK pištolj, seniori: 1. Andrija Zlatić („Aleksa Dejović“) 193,9, 2. Damir Mikec (Policajac) 187,7, 3. Cindrić (Hrvatska) 169,8 …5. Duško Petrov (Policajac) 128,1, 6. Dimitrije Grgić (Akademac) 108,1, 7. Rastko Jokić (Novi Sad) 90,5…14. Srđan Jovanović (Rakovica) 490 krugva itd. Finale vredelo 535 krugova.