Bojana NikolicPrve pobede Bojane Nikolić, Duška Petrova i Milenka Sebića u seniorskoj konkurenciji u Kupu Srbije MK oružjem
Reprezentativac Policajca Milenko Sebić osvojio je prvo mesto u gađanju MK puškom 60 metaka ležeći (olimpijski meč) u prvom Kupui Srbije na strelištu u Novom Sadu. Imao je nabolji rezultat posle osnovnog dela od 592 kruga i na kraju je za više od tri kruga pretekao kragujevačkog olimpijca Stevana Pletikosića. Najbolji junior bio je Žarko Trifunjagić iz Novog Sada sa 586 krugova i  završio je kao ukupno peti u finalu…
U ženskoj seniorskoj konkurenciji, prvu pobedu u novoj sezoni MK oružjem,osvojila je Bojana Nikolić (devojačko Pejović) iz Policaca koja je trijumfovala sa 587 krugova u disciplini olimpijski meč. Najbolja juniorka bila je Ivana Maksimović iz Novog Beograd Ušća sa 583 kruga, dok je najprecizniji junior Žarko Trifunjagić iz Novog Sada sa 586 krugova.
Pištoljem na 50 metara prijatno je iznenadio kikindski strelac Duško Petrov, koji je pobedio sa 637,8 (545) krugova pretekvši olimpijca iz Užica Andriju Zlatića. Najbolji junior (ujedno i jedni u finalu, završio na sedmom mestu) bio je Miloš Milanović iz užičkog kluba „Aleksa Dejović“sa 512 krugova.
– Takmičenje je održano po veoma jakom vetru, zato nema visokih rezultata – kaže trener reprezentacije Goran Maksimović. – Nadamo se da će u nedelju, kada su na programu trostavi MK puškom 3 puta 40 i 3 puta 20 metaka, uslovi biti bolji…
Seniorke i juniorke MK puškom 60 metaka ležeći ne gađaju finala, a plasman u svim juniorskim kategorijama je određen posle osnovnog dela. Međutim, imali su pravo, ako su se plasirali, da gađaju finala se seniorima i konkurišu za medalje u apsolutnoj konkurenciji.
Rezultati,  prvi Kup Srbije MK oružjem, MK puška, 60 metaka ležeći, seniorke (ne gađaju finale): 1. Bojana Nikolić (Policajac) 587 krugova, 2. Jelena Živković (Jagodina) 584, 3. Jelena Banović (Partizan) 582, 4. Andrea Arstović (Partizan) 581, 5. Aranka Binder (Novi Sad) 579 krugova itd.
Juniorke: 1. Ivana Maksimović („Novi Beograd Ušće“) 583, 2. Natalija Žugić (Zvezdara) 580, 3. Tašana Bogatinovski (Pančevo) 579, 4. Jelena Zeljajić (Partizan) 576, 5. Marija Mamlić (Novi Sad) 576 krugova itd.
Seniori: 1. Milenko Sebić (Policajac) 693,5 (592), 2. Stevan Pletikosić („Čika Mata“, Kragujevac) 691,2 (589), 3. Dragan Marković 689,6 (587), 4. Nemanja Mirosavljev 689,4 (586), 5. Žarko Trifunjagić (svi Novi Sad) 687,9 (586) itd.
MK pištolj slobodnog izbora, seniori: 1.  Duško Petrov (Kikinda) 637,8 (545), 2. Andrija Zlatić („A. Dejović“, Užice) 636,1 (540), 3. Saša Mudrinić (Akademac) 626,2 (535), 4. Uroš Kačavenda (Novi Sad) 622,9 (528), 5. Branislav Karabasil (Strelac, Novi Sad) 617,4 (531) itd.
Juniori: 1. Miloš Milanović („A. Dejović“) 512, 2. Marko  Milanović 510, 3. Nikola Lalić 501, 4. Miloš Katanić (svi C. zvezda) 498, 5. Đorđe Žakula (Zvezdara) 493 kruga itd.
Povezana vest:  Arunovićeva 15, Mirosavljev 19. poslednjeg dana u Minhenu