osijek milenko sebicSebić za desetinku ispustio finale

Milenko Sebić, srpski strelac zauzeo je deveto mesto u gađanju MK puškom 60 metaka ležeći na Šampionatu Evrope u Osijeku sa 624,6 krugova i nedostajala mu je desetinka kruga da se plasira u finale za koje je bio neophodan rezultat od 624,7 krugova! Presudila je loša prva serija 102,8 krugova i taj zaostatak nije uspeo da nadoknadi…
Stevan Pletikosić je zauzeo 16. mesto sa 623 kruga, dok je Nemanja Mirosavljev bio 39. sa 619,8 krugova.
Medalje su osvojili sve sami specijalisti za ovu disciplinu. Zlato je pripalo Valerijanu Suveplanu (Francuska) sa 208,8 krugova a srebro sa 0,2 kruga slabijim rezultatom (208,6 krgova) Hanriju Junghaenelu (Nemačka). Bronzu je osvojio legendarni Belorus Sergej Martinov sa 187,4 kruga. Pre finala Suveplan je sa 629,4 kuga bio prvi, Junghaenel sa 625,8 krugova šesti, a Martinov sa 627,8 krugova – drugi. Na EŠ 2011. u Beogradu Martinov je bio takođe treći.
Juniori su gađali MK puškom trostav 3 puta 40 metaka. Reprezentacija Srbije je 11. sa 3.404 kruga (Čičevski 1.147, Aleksandrovski 1.143, Tasić 1.114). Najbolji pojednačni plasman zabeležio je Jovan Čičevski, junior Novog Sada sa 1.147 krugova (klečeći 382, ležeći 391, stojeći 374) na 19. mestu od 50 juniora. Stefan Aleksandrovski je 26. sa 1.143 kruga (376, 389, 378) dok je 48. Miloš Tasić sa 1.114 krugova (377, 379, 358).
U konkurenciji 13 reprezentacija zlato je pripalo Nemačkoj sa 3.462 kruga, srebro Rusiji sa 3.453 a bronza Švajcarskoj sa 3.447 krugova.
U pojedinčanoj konkurenciji, juniorski šampion Evrope postao je Andre Link (Nemačka) sa 455,1 krug, drugo mesto pripalo je Simonu Veitaleru (Italija) sa 451,8 krugova, a treće mesto je osvojio Garno Rumpler (Astrija) sa 440,8 krugova. Link je pre finala bio prvi sa 1.167 krugova, Veitaler osmi sa 1.152 kruga, a Rumpler treći sa 1.156 krugova. Drugoplasirani Rus Maslenikov (1.163 kruga) nije osvojio medalju. Finale je vredelo 1.152 kruga, dva strelca sa tim rezultatom ostala su ispod crte zbog manjeg broja unutrašnjih centara.
Trećeg dana Šampionata Evrope u Osijeku od srpskih strelaca će na vatrenu liniju u disciplini MK puška 60 metaka ležeći seniorke Ivana Maksimović, Andrea Arsović i Dragana Todorović i juniorke Marina Simić, Tijana Kolarik i Marta Bireš. Ne gađaju finale. Hit dana biće nadmetanje seniorki MK pištoljem (finale od 16,00) i gađaće Jasna Šakarić, Danica Rašeta i Zorana Arunović.

Povezana vest:  EP 2011, BEOGRAD, Rus Klimov šampion Evrope MK pištoljem brza paljba