zorana beli manstir jpgPobede Arunovićeve, Arsovićeve i Mikeca, Maksimovićeva druga, Čotra treći u Belom Manastiru

Srpski strelci osvojili su tri zlatne i po jednu srebrnu i bronzanu medalju drugog dana turnira „Sveti Martin“ u Belom Manastiru u Hrvatskoj!
Vazdušnom puškom kao i lane pobedila je Andrea Arsović iz Partizana, titulu je odbranila pištoljem i Zorana Arunović (Crvena zvezda), dok je Damir Mikec (Policajac), koji je prošle godine bio pištoljem drugi iza Zlatića, sada osvojio prvo mesto.
Ivana Maksimović („Akademija Maksimović“) je vazdušnom puškom zauzela drugo mesto, a Igor Čotra (Partizan), lane najbolji junior na ovom turniru, ove godine je  došao do seniorske bronze vazdušnom puškom.
Najvredniji razultat turnira zabeležila je Zorana Arunović, koja je u osnovnom delu imala fantastična 392 kruga  samo krug manje od državnog rekorda Jasne Šekarić iz Minhena 1992. koji je tada bio i svetski rekord. Bobana Veličković (Bor 030) je ušla u finale kao druga sa 383 kruga. Arunovićeva je sigurno vodila finale i pobedila sa 197,3 kruga ispred Tobai – Sike (Mađarska) sa 194,2 kruga i Perec (Hrvatska) sa 173,1 krug. Veličkovićeva je na kraju bila peta sa 134,1 krug. Plasmani ostalih srpskih takmičarki: 14. Anđela Arsović 346, 16. Alisa Kočić (Novi Sad) 340 krugova.
Damir Mikec je ušao u finale sa prve pozicije sa odličnih 585 krugova, ispred Dimitrija Grgića (Akademac) sa 578 i Posaveca (Hrvatska) sa 574 kruga.  U finale je kao sedmi ušao i Vasilije Groza (Policajac) sa 569 krgova. Nekadašnji srpski reprezentativac sada član zagrebačke Dubrave Uroš Kačevanda je sa 569 krgova bio peti. U finalu, Mikec je sa 199,2 kruga ubedljivo trijumfovao ispred Posaveca sa 197,3 i drugog hrvatskog strelca Krišta sa 176,6 krugova. Grgić koji je 2012. bio treći,  završio je ove godine četvrti sa 157,7 krugova. Goza se popeo jedno mesto i završi šesti sa 115,9 krugova. Kačevenda je ostao peti sa 137 krugova. Plasman ostalih srpskih takmičara: 10. Zoran Vujić (Voždovac) 558, 14. Srđan Jovanović (Policajac) 548 krugova.
Puškom su veliku borbu za zlato vodile Ivana Maksimović i Andrea Arsović koje su sa 417,9 i 417,5 osvojile prva dva mesta u osnovnom delu ispred Perec (Hrvatska) sa 415,4. Dragana Todorović („Akademija Maksimović“) ušla je kao četvrta u finale sa 413,6 krugova a Marina Simić (Novi Beograd Ušće) kao osma sa 411,1 krug.
Arsovićeva je pobedila sa 207,2 kruga, Maksimovićeva na drugom mestu imala je 204,7 dok je Perec ostala treća sa 183,9 krugova.
Todorovićeva je na kraju bila peta sa 142,8, a Simićeva osma sa 66,4 kruga. Plasman ostalih srpskih takmičarki: 12. Tatjana Bogatinovski (Pančevo) 408,7, 13. Violeta Teodora Trifunov 408,6, 24. Tamara Đorđević (obe Novi Sad) 408,1.
Igoe Čotra, đak streljačke škole Zvezdare, od ove sezone član Partizana, najprijatnije je iznenađenje turnira. Ušao je u finale vazdušnom puškom treći sa 622,5 krugova iza legendarnog Mađara Šidija 628,2 i Petenjaka (Hrvatska) sa 624,7. Četvrti u osnovanom delu bio je lane drugoplasirani Milenko Sebić („Akademija Maksimović“) sa 620,4 kruga,  Petenjak je pobedio sa 207, Šidi je pao na drugo mestu sa 206,6 krugova, dok je Čotra ostao treći sa 183,4 kruga. Sebić je bio četvrti sa 162,9 krugova. Plasman ostalih srpskih strelaca: 9. Dragan Marković (Novi Sad) 616,4, 12. Dejan Pešić (Pančevo) 614,8, 14. Sveto Mamlić 613,5, 15. Žarko Trifunjagić (obojica Novi Sad) 612,4, 25. Vukašin Josipović 606,8, 29. Gabriel Dautović (obojica Pančevo) 602,1 krug.
Povezana vest:  Kineskinje osvojila oba zlata na Svetskom kupu Pekingu