darko_stanic_ruk_rep_rukometOrlovi bolji od Mađarske u Zrenjaninu

Reprezentacija Srbije zabeležila je pobedu i u drugom pripremnom meču pred duele sa Česima u okviru kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Švedskoj. U „Kristalnoj dvorani“ u Zrenjaninu, Orlovi su bili bolji od selekcije Mađarske 35:33 (19:14). Najefikasniji u redovima pobednika, bio je Marko Vujin sa osam pogodaka (četiri iz sedmerca), a pratio ga je Žikica Milosavljević sa pet, uz dobre golmane, Marjanca i Pejanovića. Kod gostiju, najraspoloženiji je bio Đerđ Ivančik sa sedam golova.

Povezana vest:  Orlići poklekli pred Hrvatima u završnici

SRBIJA – MAĐARSKA 35:33 (19:14)

Zrenjanin – Kristalna dvorana

Gledalaca – 1500

Sudije: Mošorinski i Pandžić

SRBIJA: Stanić (dve odbrane – 1. – 18. minuta), Dragićević 2, Holpert, Šešum 4, Vujin 8 (4), Nikčević 3, Stojković, Pribak 1, Marjanac (šest odbrana i sedmerac – 19.-40. minuta), Marković 4, Pejanović (sedam odbrana i sedmerac – 41. – 60. minuta), Prodanović 1, Beljanski, Rnić 4, Vilovski 1, Mitrović 1, Milosavljević 5.

Povezana vest:  EP ŽENE 2012, Norvežankama svejedno s kim će igrati u finalu EP

MAĐARSKA: Fazekaš (pet odbrana), Liskai ( pet odbrana), Mikler (tri odbrane), Điljaš, Haršanji, T. Ivančik, Đ. Ivančik  7(2), Balog 6, Lakai 2, K. Nađ 6, Herbert, Šuh 5, Zubai, Grebenar 4 (1), Toro 3 (2).

Kretanje rezultata:  1:3 (3.), 5:3 (6.), 6:6 (8.), 9:6 (11.) 14:10 (22.), 18:11 (27.), 25:17 (38.) 27:22 (46.), 30:26 (50.) 35:31 (58.)

Izabranici selektora Veselina Vukovića, nametnuli su jak ritam od početka i nakon petnaest minuta, slomili otpor rivala, pre svega dobrom odbranom. Razlika je išla i do plus sedam u prvom poluvremenu (18:11 – 27.), a početkom drugog, bilo je i osam, 25:17. U poslednjih dvadeset minuta, došlo je do osetnog pada u igri „Orlova“, što su uporni Mađari uspeli da kazne i dođu na kraju do gotovo minimalnog poraza.